UFC

Robert Whittaker przerwał ciszę po klęsce z Dricusem Du Plessisem na UFC 290

Były mistrz wagi średniej UFC Robert Whittaker zabrał po raz pierwszy głos po porażce przez nokaut z Dricusem Du Plessisem na UFC 290.

Robert Whittaker przestrzegał co prawda cały świat przed lekceważeniem Dricusa Du Plessisa, ale z pewnością nie tak wymarzył sobie sobotni wieczór w Las Vegas, gdzie w ramach gali UFC 290 skrzyżował z Afrykanerem rękawice.

Pomimo iż był zdecydowanym bukmacherskim faworytem, Australijczyk poległ z kretesem, znokautowany przez świetnie dysponowanego Du Plessisa w drugiej rundzie zawodów.

Po porażce Australijczyk nie udzielał żadnych wywiadów. W poniedziałek opublikował jednak nagranie, w którym podsumował nieudany start, uchylając też rąbka tajemnicy w temacie swoich dalszych sportowych planów.

– Witajcie wszyscy – zaczął Robert. – Chcę dać wam znać, co u mnie słychać. Jestem już w domu rodzinnym, jestem zdrowy. Przede wszystkim chcę w pierwszej kolejności podziękować rodzinie i wszystkim przyjaciołom, który do mnie napisali lub zostawili komentarz, okazując miłość i wsparcie. Naprawdę to czułem i bardzo to doceniam. Z pewnością nie byłbym na tym miejscu bez was.

– Po drugie, dziękuję mojej ekipie i trenerom. Codziennie pomagają mi w przygotowaniach do walki, pomagają mierzyć się z trudami dnia codziennego. Są moją drugą rodziną.

– Dziękuję moim sponsorom. Między moimi walkami są spore przerwy, więc to sponsorzy mnie niosą.

– Na koniec chcę podziękować… A w zasadzie pogratulować Dricusowi. Wyszedł do walki, a mnie tam nie było. Tak już jest natura tego sportu. Nie możesz pozwolić sobie na gorszy dzień. Jest, jak jest.

– Zaznaczę jednak, że wierzę, iż wyzwania, trudy i przeszkody, które pokonujesz, wzmacniają cię, budują charakter i czynią z ciebie lepszego człowieka – a zarazem lepszego sportowca.

– Wrócę silniejszy. Miejmy nadzieję, że wrócę przed końcem roku. Chcę wrócić do oktagonu przed końcem roku i przynajmniej zamknąć rok zwycięstwem.

Całe nagranie poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button