UFC

Robert Bryczek zabrał głos po przegranym debiucie w UFC z Ihorem Potierią

Robert Bryczek zabrał po raz pierwszy głos po nieudanym debiucie pod sztandarem organizacji UFC, w którym zmuszony był uznać wyższość Ihora Potierii.
Od mocnego falstartu rozpoczął Robert Bryczek przygodę z UFC. Zapewniwszy sobie w zeszłym roku angaż dzięki serii pięciu zwycięstw przez nokauty w pierwszych rundach, w sobotę Polak po raz pierwszy wszedł w progi oktagonu. Pierwotnie jego rywalem miał być Albert Duraev, ale ostatecznie naprzeciwko naszego reprezentanta stanął wchodzący na zastępstwo Ihor Potieria.

Bryczek miał na początku walki kilka dobrych momentów, ale później wszystko się posypało. Nie był w stanie przedzierać się przez zasieki defensywne kreatywnego i ruchliwego Ukraińca, inkasując coraz więcej uderzeń. W pewnym momencie zaliczył nawet deski, walcząc o przetrwanie. I przetrwał, ale werdykt był formalnością – sędziowie jednogłośnie orzekli o zwycięstwie Potierii w stosunku 2 x 30-27, 29-28.
W niedzielę polski zawodnik zabrał po raz pierwszy głos po porażce, publikując w mediach społecznościowych krótki wpis.

– Nie tak planowałem debiut w UFC, ale gdy człowiek planuje, Pan Bóg się śmieje – napisał. – Taki jest sport, jako doświadczony już zawodnik mogę jedynie powiedzieć, że wyciągam lekcję, nie szukam wymówek, wracam do pracy i na ścieżkę zwycięstw. Już przez to przechodziłem nie raz i zrobię to ponownie.

– Dostałem mnóstwo wiadomości wsparcia, oczywiście słów krytyki nie mniej, ale przyjmuje wszystko, dziękuje Wam i swojej drużynie za poświęcenie. Wykonaliśmy mnóstwo ciężkiej pracy i tylko dlatego boli sportowe ego, że nie udało się tego pokazać.

– Pozdrowienia dla wytrwałych! Zawsze wracamy silniejsi! Oss!Sobotnia porażka zatrzymała wspomnianą serię pięciu zwycięstw Roberta Bryczka. Poprzedniej porażki Polak doznał w listopadzie 2021 roku pod sztandarem Oktagon MMA.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button