UFC

Rezerwowy do walki Makhachev vs. Poirier na UFC 302? Arman Tsarukyan stawia konkretny warunek!

Arman Tsarukyan zabrał głos na temat roli potencjalnego rezerwowego do mistrzowskiej walki Islama Makhacheva z Dustinem Poirierem na UFC 302.

Za nieco ponad tydzień rozstrzygną się losy tronu w wadze lekkiej UFC. Tamtejszy mistrz Islam Makhachev w trzeciej obronie pasa stanie w szranki z podchodzącym po raz trzeci do szansy sięgnięcia po tytuł Dustinem Poirierem.

Nadal nie wiadomo, czy matchmakerzy UFC szykują jakiegoś rezerwowego, który pozostawałby w blokach startowych na wypadek, gdyby Dagestańczykowi lub Amerykaninowi na ostatniej prostej powinęła się noga. W rozpisce gali znajduje się co prawda jeszcze jedna walka w wadze lekkiej, ale trudno spodziewać się, aby Grant Dawson lub Joe Solecki otrzymali titleshot.

Dwa tygodnie temu Benoit Saint-Denis stwierdził, że najprawdopodobniej rolę rezerwowego do mistrzowskiego boju na UFC 302 otrzymał Arman Tsarukyan. Francuz wykoncypował tak z powodu wycofania się Ormianina z grapplingowej walki, jaką mieli stoczyć przed tygodniem.

Pierwotnie zresztą to właśnie Ahalkalakets podczas gali UFC 299 – po pokonaniu Charlesa Oliveiry -otrzymał propozycję walki z Islamem Makhachevem, ale nie zdecydował się z niej skorzystać. Przed rewanżem z dagestańskim mistrzem Ormianin chce bowiem odbyć pełen obóz przygotowawczy.

Czy natomiast bierze pod uwagę rolę rezerwowego, o której wspomina Saint-Denis? O to Armana zapytano w wywiadzie, jakiego udzielił The New York Post Sports.

– Będę w New Jersey, ale nie pytali mnie o rolę rezerwowego – powiedział Ormianin. – Gdyby wyłożyli naprawdę grube pieniądze, mógłbym to przemyśleć, ale wolę po prostu obejrzeć tę walkę, niż być zastępstwem.

Tsarukyan podkreślił natomiast, że wrócił już do treningów i będzie gotowy na dowolny termin walki ze zwycięzcą starcia Makhacheva z Poirierem – nawet w lipcu, jeśli taka będzie wola matchmakerów.

Ahalkalakets zapowiedział też, że gdyby z jakiegokolwiek powodu jego mistrzowska walka odsunęła się w czasie – np. w scenariuszu, w którym skreślany gremialnie Amerykanin pokonuje Dagestańczyka, co prowadzi do zestawienia natychmiastowego rewanżu – nie zamierza w międzyczasie brać żadnego innego pojedynku. Poczeka na swój titleshot.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button