UFC

Rewanżowe starcie z Justinem Gaethje? Jednoznaczna deklaracja Dustina Poiriera!

Dustin Poirier zabrał głos na temat potencjalnego rewanżu z opromienionym zwycięstwem nad Rafaelem Fizievem Justinem Gaethje.
W drodze do gali UFC 286 w Londynie Justin Gaethje powtarzał co prawda jak mantrę, że skupia się wyłącznie na konfrontacji z Rafaelem Fizievem, w przyszłość nie wybiegając, ale pokusił się jednak o ujawnienie swoich dalszych planów, zakładających rzecz jasna wiktorię z Azerem. Ocenił mianowicie, że jego powrót do mistrzowskiej rozgrywki wiedzie przez rewanż z Dustinem Poirierem lub starcie z przegranym z majowej konfrontacji Beneila Dariusha z Charlesem Oliveirą.

Pokonawszy niespodziewanie – bo był sporym bukmacherskim underdogiemAtamana, Highlight narracji w temacie swojej kolejnej walki nie zmienił.
O ile trudno oczekiwać, aby Dariush czy Oliveira zabierali teraz głos na temat potencjalnej walki z Gaethje – obaj wszak wierzą, że w maju podczas gali UFC 288 opuszczą oktagon w glorii zwycięzcy – to inaczej rzecz się ma z Diamentem. W niedzielę Luizjańczyk nie pozostawił wątpliwości, że jest gotowy na rewanż z Justinem Gaethje, który zwycięzcy zagwarantowałby pojedynek o pas z Islamem Makhachevem.

– Jazda – napisał Dustin, cytując jeden z komentarzy fanów.

Gaethje i Poirier spotkali się po raz pierwszy pięć lat temu. Po wyniszczającym boju Diament wygrał wówczas przez nokaut w czwartej rundzie.

Sklasyfikowany na 2. miejscu w rankingu Dustin Poirier był ostatnio widziany w akcji w listopadzie zeszłego roku, poddając w trzeciej rundzie Michaela Chandlera. Od wielu miesięcy powtarzał, że interesują go wyłącznie największe walki z rywalami, którzy zmotywują go do ciężkich treningów. Najwyraźniej drugie starcie z Gaethje spełnia te kryteria.

Perspektywa potencjalnego rewanżu obu zawodników jako eliminatora do walki z Islamem Makhachevem raczej do gustu rozpędzonemu serią ośmiu zwycięstw Beneilowi Dariushowi, ani też mającemu na koncie zwycięstwa z oboma Charlesowi Oliveirze. Ktoś jednak będzie musiał stanąć naprzeciwko Dagestańczyka podczas październikowej gali UFC 294 w Abu Zabi – bo tam właśnie najprawdopodobniej do oktagonu powróci Makhachev.

This poll has ended (since 2 months).

Dustin Poirier vs. Justin Gaethje 2 - kto wygrałby?

Dustin Poirier
67.12%
Justin Gaethje
32.88%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button