Rekordzista Michael Bisping

Michael Bisping pobił na gali UFC 204 rekord liczby zwycięstw pod banderą amerykańskiego giganta, zostawiając w tyle Georgesa Saint-Pierre’a.

Zwycięstwem z Danem Hendersonem na gali UFC 204 w Manchesterze Michael Bisping nie tylko pomścił porażkę z Amerykaninem z UFC 100, broniąc przy okazji pasa mistrzowskiego kategorii średniej, ale też wyszedł na pierwsze miejsce w historii organizacji pod względem liczby wygranych. Była to dla niego 20. wiktoria w karierze i tym samym zostawił w tyle Georgesa Saint-Pierrre’a, który wychodził z oktagonu z tarczą 19 razy.

• 6. Frank Mir – 16

Bisping zadebiutował pod banderą amerykańskiego giganta w 2006 roku, zwyciężając TUF 3 (w kategorii półciężkiej), w którego finale pokonał Josha Haynesa.

bisping_29

Michael Bisping na kilka sekund przed swoją pierwszą oficjalną walką w UFC.

Jego aktualny rekord w UFC to 20-7. Połowę z 20 zwycięstw odniósł przez (techniczne) nokauty, drugą połowę przez decyzje.