UFC

Rekordy portalu pobite – podsumowanie 2021 roku na Lowking.pl

Dwa słowa podsumowania 2021 roku i planów na aktualny na Lowking.pl.
Od kilku lat na początku stycznia dumam tak: „Jasny gwint, ciężko będzie w tym roku pobić wyniki za ostatni!”. A jednak – rozpoczynając propagandę sukcesu, którą w niniejszym artykule będę uskuteczniał – udało się po raz kolejny, za co Wam, Czytelnikom, serdecznie dziękuję!

Względem rekordowego wcześniej 2021 roku udało się wyśrubować wszystkie statystyki. Poniżej dwie z nich za ostatnie trzy lata.

 • Odsłony: 16 mln (2019) / 26 mln (2020) / 31 mln (2021), wzrost o 18%
 • Użytkownicy: 2,1 mln (2019) / 3,9 mln (2020) / 5,5 mln (2021), wzrost o 41%  • Z ciekawostek dodam, że pod względem odsłon marzec 2021 roku – z galami UFC 259 i KSW 59 – był najlepszym miesiącem w prawie 10-letniej historii Lowking.pl, generując 4,4 mln odsłon. Nadzieją na 2022 rok napawa natomiast, że grudzień był tuż za nim jako drugi najlepszy miesiąc w historii – a to oczywiście za sprawą gali KSW 65 i walki Mateusza Gamrota z Diego Ferreirą.

   Który artykuł cieszył się w 2021 roku największą popularnością? Otóż, najwięcej odsłon wykręcił ten, w którym Dana White po zwycięstwie Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą zrugał sędziów punktujących walkę 10-8 (tutaj).

   Plany

   Nieuchronnie zbliża się moment, w którym pod kątem technicznym – tj. layoutu i funkcjonalności portalu – trzeba będzie doszlusować do obowiązujących standardów. Jeszcze się odrobinę przed tym wzbraniam – bo na aktualnym wszystko działa póki co, jak należy – ale prędzej czy później przyjdzie pora na zmianę.

   Priorytetem jest natomiast poszerzenie jednoosobowej póki co redakcji o jedną – być może dwie – osoby. Wymagania dwa, oba nieskomplikowane – wiedza o MMA, umiejętność przelewania myśli na papier. O jakich artykułach mowa? Standardowe newsy, informacje o galach, aktualizowanie rozpisek. Lekkie pióro i zacięcie publicystyczne mile widziane, ale absolutnie niewymagane – bo póki co szukam raczej sumiennej osoby do standardowych, codziennych – newsy – i cyklicznych – gale -tematów.

   W tym roku planuję też rozbudowanie sekcji informacji o galach, która jest widoczna w panelu bocznym. Już teraz została ona uzupełniona o gale KSW i tamtejsze walki mistrzowskie. W końcu skoro polski gigant szykuje aż 12 gal w tym roku, trzeba trzymać rękę na pulsie!

   Feedback?   Dziękując raz jeszcze za odwiedzanie strony i wszelkie wsparcie – komentarze, polubienia, udostępnienia i wszystko, co oferują pod kątem interakcji media społecznościowe – zwracam się też z prośbą o… Krytykę! Oczywiście mile widziana bardziej niż mniej konstruktywna.

   Co zmienić? Czego w funkcjonalności strony brakuje? Co źle wygląda? Co można zmienić? Czego brakuje? Jakich artykułów jest za mało? Jakich brakuje? Jakich za dużo? I tak dalej…

   Najlepszego w 2022!

   Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

   Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 11

 1. Ja mam tylko jedną, malutką uwagę.

  Czasem z jednego wywiadu z zawodnikiem robisz 2-3 osobne newsy. Bardzo sobie cenię te wybrane, najciekawsze podsumowania wywiadów, na których oglądanie niestety nigdy nie mam czasu. Ale robienie kilku osobnych wiadomości jest moim zdaniem niepotrzebne. Rozumiem czemu tak jest (odsłony), ale mi to po prostu nie pasuje.

  1. Tak, wszystko prawda. Czasami jest ich nawet więcej niż 2-3, jeśli wywiad długi (jak ostatni z Soldiciem).

   Natomiast, jak zauważyłeś, biznesowo/odsłonowo nie ma żadnego sensu pisanie wielkiego wypracowania, w którym ujmę wszystko z wywiadu – nie dość, że czasochłonne, to trzeba jakoś mądrze w artykule poruszać się między tymi wątkami, a na koniec pod kątem odsłon jest znacznie gorzej niż 3-4 i tak niemałe artykuł poświęcone wybranym elementom.

 2. Jedyny portal o MMA, który czytam :)
  5,5mln użytkowników? Brzmi wręcz nieprawdopodobnie! Skąd nas tyle? :)
  Już kiedyś pisałem bodajże na messengerze – fajnie gdyby był po każdej gali UFC news o tym kto zgarnął bonusy.
  Pozdrawiam i życzę kolejnego dobrego roku :)

  1. Zamiast info o bonusach, wolałbym to co keidys – podsumowanie publicystyczne gali. Generalnie jestem za minimalizowaniem zwykłych wiadomości, a stawianie na publicystykę, analizy, zapowiedzi, informacje o nowych zestawieniach

   1. Popieram postulat odnośnie większej ilości publicystyki. Analizy przed i po walkach, analizy biznesowo-PRowe, rankingi potencjalnych gwiazd, oceny wsteczne takich rankingów, kącik historyczny (kiedyś był), historia i rozwój technik walki – to artykuły, które mnie najbardziej do Lowkinga przyciągają!
    Ps. Gratuluję spektakularnych wyników!

    1. Pps. Z rzeczy czysto – technicznych współpraca z trybem dark mode w przeglądarkach na komórce (u mnie w Samsung Internet widać białe litery na jasnoszarym tle – nie da się korzystać). Ponadto, możliwość zobaczenia, czy są jakieś komentarze do artykułu bez wchodzenia w niego (na komputerze działa, na mojej komórce Samsung S10e nie).

 3. Super:)

  Ja bym z przyjemnością poczytał jakieś artykuły o słynnych walkach sprzed lat, początkach UFC, Pride, o tym jak zmieniały się style walki etc. Taki kącik historyczny. Oczywiście tak raz na jakiś czas.

  Trochę więcej podcastów też byłoby spoko.

  No i bardziej rozwinięta sekcja komentarzy. Ja wiem, że jest facebook, ale rzadko z niego korzystam, często przy bardziej nośnych tematach są tam pyskówki,’januszostwo mma’ I ogólnie trochę taki bajzel…
  A wydaje mi się, że więcej komentarzy, dyskusji pod newsami też robi ruch na stronie.

 4. Wszystko pasuje. Osobiście chciałbym bardzo aby nigdy nie pojawiły się artykuły o patologicznych galach itp. Tylko prawdziwy sport tak jak jest teraz. Jedyny portal, który śledzę na bieżąco m.in właśnie z tego względu, ale oczywiście nie tylko. Gratuluję sukcesów i życzę wielu kolejnych. Pozdrawiam serdecznie. 👊

 5. Gratuluje i życzę pobicia tych rekordów w 2022 ;-)

  Popieram opinie pozostałych lowkingowiczów.
  Newsy ważna rzecz, ale mogą być bardziej lakoniczne.
  W zamian więcej publicystyki (świetnie się Ciebie Bartku czyta).

  Kiedyś były fajne (nieoczywiste, pisane z humorem, opatrzone gifami/zdjęciami) podsumowania (takie 5 najważniejszych rzeczy z ) najważniejszych gal. Mogłoby to wrócić.

  Kącik historyczne – jestem jak najbardziej za. Jakieś sylwetki legend tego sportu, najważniejsze walki, przełomowe wydarzenia , etc.

 6. Ja mam tylko jedną uwagę. Mimo, że interesuje się od 13 lat MMA i śledzę wszystkie poczynania na bieżąco, to jednak nie znam narodowości każdego mniej znanego zawodnika MMA. A czasem w artykułach ciężko wpaść na to o kim właśnie mowa. Przykładowo piszesz co się wydarzyło, następnie używasz zamiennych określeń typu „Australijczyk próbował zapiąć kimurę, ale rywal szybko przeszedł do dosiadu. Amerykanin spróbował obalenia i przeszedł do dosiadu i reprezentant ATT zgłosił uraz żebra, a walka została przerwana”. Żeby się w tym połapać potrzebna jest znajomość narodowości i to kto jaki klub reprezentuje – naprawde jest to ciężkie niekiedy zwłaszcza, że Australijczycy i Amerykanie mają podobnie brzmiące nazwiska z racji tego, że oba narody mówią w bliźniaczym języku. To jest jedyna rzecz, która mnie denerwuje – czyli za dużo zamienników słów, dużo lepiej byłoby wszędzie używać jednej nomenkulatury, czyli jeśli Trevin Jones walczy z Mario Bautistą, to lepiej powtarzać dalej te nazwiska w tekście tak jak właśnie w newsie z 6 marca 2021 tych dwóch zawodników.

Dodaj komentarz

Back to top button