Statystyki MMAUFC

Rekordowy wyczyn Marlona Very – jeszcze nigdy w historii UFC żaden zwycięzca nie trafił tak mało, inkasując tak dużo!

Pierwszy Ekwadorczyk w walce wieczoru gali UFC Marlon Vera ustanowił niecodzienny rekord w starciu z Robem Fontem.
Osobliwy rekord UFC ustanowił w sobotni wieczór w Las Vegas Marlon Vera, który w walce wieczoru gali UFC Fight Night – swojej pierwszej w karierze – pokonał jednogłośną decyzją sędziowską Roba Fonta.

Ekwadorczyk okrutnie porozbijał Amerykanina, fundując mu aż trzy knockdowny na 25-minutowym dystansie. Wygrał na kartach punktowych w stosunku 2 x 49-46, 48-47.

https://twitter.com/TheArtOfWar6/status/1520822172566097920?s=20&t=RkUcpEFirTNqrGp4vO086g
Rzecz jednak w tym, że w żadnej z rund Chito nie zanotował więcej znaczących uderzeń aniżeli Rob Font! Łącznie Ekwadorczyk przegrał rywalizację na znaczące uderzenia w stosunku 159 do 271. Różnica na korzyść Amerykanina wyniosła zatem aż 112 uderzenia!

Nigdy wcześniej w historii UFC różnica w znaczących uderzeniach na niekorzyść zwycięzcy nie była tak duża. Poprzedni rekord należał do Robbiego Lawlera, który w mistrzowskim starciu z Carlosem Conditem zanotował aż o 84 znaczące uderzenia mniej, a pojedynek mimo to wygrał.

Rzecz oczywiście w tym, że gdy Vera trafiał, zadawał gigantyczne obrażenia, podczas gdy ciosy Fonta wiele nie ważyły. Najlepiej świadczy o tym twarz jednego i drugiego po zakończeniu zawodów – Ekwadorczyk był prawie nietknięty, a Amerykanin wyglądał jak postać z horroru.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Pokonawszy Roba Fonta, Marlon Vera mierzy teraz w rewanżowe starcie z Jose Aldo.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button