Polskie MMAStatystyki MMAUFC

Rekordowe wyczyny Oskara Piechoty na UFC Austin

Efektownie ubijając Tima Williamsa podczas gali UFC Fight Night 126 w Austin, Oskar Piechota zapisał się na kartach historii polskiego MMA.

Jeden z najbardziej perspektywicznych polskich zawodników, Oskar Piechota rozpoczął przygodę z UFC z nie lada przytupem. Reprezentujący gdyńskie Mighty Bulls i Piranhę zawodnik w swoim debiucie pewnie wypunktował w październiku zeszłego roku Jonathana Wilsona podczas gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku, by w niedzielę nie dać szans Timowi Williamsowi podczas gali UFC Fight Night 126 w Austin.
W ten sposób popularny Imadło został drugim w historii polskim zawodnikiem – w męskim MMA – który wygrał dwie pierwsze walki pod banderą amerykańskiego giganta. Tym pierwszym jest celujący w powrót do akcji w drugim półroczu Bartosz Fabiński, który również przygodę z UFC rozpoczął od dwóch wiktorii.


(Cały videocast – klik)

To jednak nie wszystko. Piechota jest pierwszym polskim zawodnikiem w historii, który w dwóch pierwszych pojedynkach dla UFC notował nokdauny/nokauty. Jak bowiem pamiętamy, w debiucie w końcówce drugiej rundy posłał na deski Wilsona, podczas gdy w niedzielę ubił Williamsa. Wcześniej sztuka ta nie udała się żadnemu reprezentantowi Polski.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #13 – UFC Austin | Piechota | Tybura

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button