Statystyki MMAUFC

Rekordowe wyczyny Michała Oleksiejczuka w Las Vegas – „Husarz” wyśrubował kolejne polskie rekordy w UFC

Demolując Sama Alveya podczas sobotniej gali UFC FN w Las Vegas, Michał Oleksiejczuk wyśrubował kilka polskich rekordów w UFC.
W minioną sobotę podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas Michał Oleksiejczuk zdemolował w niespełna dwie minuty Sama Alveya. Tym samym Polak wyśrubował kilka ze swoich świetnych – niektórych nad Wisłą rekordowych – statystyk pod sztandarem amerykańskiego giganta.

Husarz został drugim Polakiem w historii, który wygrywał w dwóch kategoriach wagowych UFC. Wcześniej dokonał tego Bartosz Fabiński, który notował wygrane w wagach średniej i półśredniej. Michał Oleksiejczuk jest natomiast jedynym Polakiem, który zwyciężał w dwóch dywizjach UFC przed czasem – a konkretnie przez nokauty.
Reprezentant Ankosu MMA wyśrubował też rekord skończeń w pierwszych rundach. Wiktoria z Alveyem była już 4., jaką Michał odniósł w pierwszych pięciu minutach pojedynku pod banderą UFC. Drugie miejsce w tej klasyfikacji na nadwiślańskiej scenie zajmują wspólnie Jan Błachowicz oraz występujący w UFC w latach 2007-2009 Tomasz Drwal – obaj 2-krotnie zwyciężali swoje pojedynki w pierwszych rundach.

Michał Oleksiejczuk doszlusował do Marcina Tybury w klasyfikacji zwycięstw przez (techniczne) nokauty. Obaj mają teraz po 4 tego rodzaju skończenia w UFC. Liderem z 5 wiktoriami przez (T)KO jest Jan Błachowicz.

Także pod kątem wygranych przed czasem – obaj mają po 4 w UFCHusarz dogonił Tybura. Również tutaj liderem pozostaje Jan Błachowicz z 7 wygranymi przed czasem.

27-latek goni też Cieszyńskiego Księcia pod względem nokdaunów/nokautów. W sobotę zanotował 6. i 7. nokdaun/nokaut w oktagonie UFC. Przed nim w tej klasyfikacji znajduje się tylko Jan Błachowicz z łącznie 8 nokdaunami/nokautami.Husarz posyła rywali na deski średnio co dokładnie 7 minut – to zdecydowanie najlepszy wynik spośród wszystkich polskich zawodników, jacy walczyli lub walczą dla Dany White’a i spółki.

Michał może pochwalić się też imponującą statystyką nokdaunów – posyła rywali na deski średnio co 34 celne znaczące uderzenia. To najlepszy wynik wśród zawodników z Polski.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button