Polskie MMAStatystyki MMAUFC

Rekordowe wyczyny Jana Błachowicza w Rio Rancho

Jan Błachowicz ustanowił w Rio Rancho kilka rekordów wśród polskich zawodników walczących w UFC.

Spektakularnie nokautując Coreya Andersona w pierwszej rundzie walki wieczoru sobotniej gali UFC on ESPN+ 25 w Rio Rancho, Jan Błachowicz wykręcił kilka rekordowych osiągnięć, jeśli chodzi o dokonania polskich zawodników w UFC.

Cieszyński Książę został rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę walk stoczonych w oktagonie. Ta sobotnia była jego 14., podczas gdy druga w zestawieniu Joanna Jędrzejczyk ma ich na koncie 13, a Krzysztof Jotko – 12.

Cieszynianin wysunął się na czoło męskiego grona Polaków w UFC, jeśli chodzi o liczbę zwycięstw pod sztandarem amerykańskiego giganta – była to jego 9. wygrana. Drugi w tej klasyfikacji Krzysztof Jotko może pochwalić się 8 zwycięstwami. Rekordzistką jest Joanna Jędrzejczyk z 10 zwycięstwami.
Jan Błachowicz zostawił w tyle Michała Oleksiejczuka, Tomasza Drwala, Daniela Omielańczuka, Marcina Tyburę i Joannę Jędrzejczyk, jeśli chodzi o zwycięstwa przez (T)KO. Wymieniona piątka odniosła 2 takowe zwycięstwa w UFC, a Jan Błachowicz po sobocie ma ich na koncie 3.

Cieszynianin doszlusował do Tomasza Drwala i Michała Oleksiejczuka pod względem zwycięstw przez nokauty w pierwszych rundach – cała trójka ma po 2.Dla sobotniego zwycięzcy nokaut na Coreyu Andersonie oznacza 5. zwycięstwo w UFC przed czasem, na które składają się 3 nokauty i 2 poddania. Drugim najlepszym wynikiem wśród polskich zawodników w UFC w tej klasyfikacji może pochwalić się Tomasz Drwal, który wygrał 3 walki przed czasem – 2 przez nokauty i 1 przez poddanie.

W Rio Rancho Jan Błachowicz zaliczył też 7. nokaut/nokdaun. To zdecydowanie najlepszy wynik w polskim MMA. 4 nokauty/nokdauny mają na koncie Michał Oleksiejczuk oraz Peter Sobotta.
37-latek jest też jedynym zawodnikiem w polskiej historii w UFC, który znalazł się po raz drugi na fali co najmniej trzech zwycięstw – wcześniej miał na koncie 4 wygrane z rzędu, teraz ma 3.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Błachowicz czy Reyes? „Nie wiem, jak można gościowi odmówić” – Jones zabiera głos!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button