Statystyki MMAUFC

Rekordowe wyczyny Islama Makhacheva w Abu Zabi

Rozsiadając się na mistrzowskim tronie wagi lekkiej, Islam Makhachev wyśrubował kilka statystycznych rekordów.
Pokonując w dominującym stylu Charlesa Oliveirę w walce wieczoru sobotniej gali UFC 280 w Abu Zabi, na szali której znalazł się tytuł mistrzowski wagi lekkiej, Islam Makhachev wyśrubował kilka statystyk, także

Dagestańczyk może obecnie pochwalić się serią 11. zwycięstw z rzędu – to aktualnie drugi najlepszy wynik w organizacji wśród aktywnych zawodników. Tylko Alexander Volkanovski, z którym Islam Makhachev najprawdopodobniej skrzyżuje rękawice w kolejnej walce, wygrał więcej kolejnych pojedynków – 12. Tuż za Dagestańczykiem jest mistrz wagi półśredniej Leon Edwards, który wyszedł obronną ręką z ostatnich 10 potyczek.
Makhachev posiada najlepszą serię wygranych w wadze lekkiej – 10. Starcie z Bobbym Greenem odbyło się bowiem w umownym limicie 160 funtów – Amerykanin wszedł wtedy na zastępstwo w ostatniej chwili. Drugi najlepszy wynik w dywizji do 155 funtów należy do Beneila Dariusha, który wygrał 8 walk z rzędu.

Islam Makhachev wygrał 5 ostatnich pojedynków przed czasem – to najlepszy obecnie wynik UFC. Podobnym może pochwalić się Jalin Turner.

Dagestańczyk sfinalizował co najmniej jedno obalenie w 10 z dotychczasowych 13 walk, jakie stoczył w UFC.Ostatnią rundę w oktagonie Islam Makhachev przegrał we wrześniu 2016 roku – była to pierwsza runda zwycięskiego ostatecznie boju z Chrisem Wadem. Obecnie nowy mistrz może pochwalić się serią aż 24 zwycięskich rund (17 na kartach sędziowskich i 7 przez skończenia) na przestrzeni ponad 6 lat.

Islam Makhachev inkasuje średnio 0,95 uderzeń na minutę walki – to najlepszy w historii wynik w UFC.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Pod kątem sportowego skilla jest absolutnie poza zasięgiem nad resztą stawki. By coś przegrać będzie musiał pójść wagę wyżej jak próbuję to teraz hegemon piórkowej Volkanovski. Jedynie wydaje mi się, że mentalem Khabib mógł górować nad Islamem i to być może znacznie, ale przewaga sportowa Islama jest tak wyrażenia, że może nie doczekać się on w oktagonie tarapatów, które by ten mental przetestowały.

Dodaj komentarz

Back to top button