Statystyki MMAUFC

Rekordowe osiągnięcia Yoela Romero po UFC 221

Statystyczne podsumowanie zwycięstwa Yoela Romero z Luke’iem Rockholdem podczas sobotniej gali UFC 221 w australijskim Perth.

Nokautując Luke’a Rockholda w trzeciej rundzie walki wieczoru gali UFC 221 w Perth, Yoel Romero wyśrubował kilka statystycznych osiągnięć, które zebrał portal MMAJunkie.com.

Dla Kubańczyka zwycięstwo z Amerykaninem było już siódmym przez nokaut. W ten sposób awansował na drugie miejsce w historii kategorii średniej UFC – przed nim znajdują się tylko Anderson Silva i Thiago Santos – obaj wygrali po osiem walk przez nokauty.

Luke Rockhold okazał się też szóstym rywalem w oktagonowej karierze Żołnierza Boga, którego ten ostatni skończył w trzeciej rundzie walki. Tylko dwóch innych zawodników w historii organizacji skończyło sześć walk w trzeciej rundzie – zasiadający na tronie kategorii piórkowej Max Holloway oraz legendarny Randy Couture, który swego czasu zdobywał pasy kategorii półciężkiej i ciężkiej.

Kubańczyk jest jednak rekordzistą, jeśli chodzi o skończenia nokautem w trzeciej rundzie. Spośród sześciu w trzeciej rundzie Holloway cztery odnosił przez nokauty, a dwa przez poddania. Natomiast Couture – pięć przez nokauty i jedno przez poddanie.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #12 – podsumowanie UFC 221

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button