UFC

Ray Borg wycofał się z UFC w Chile z powodu ciężkiej choroby synka

Ray Borg zmuszony był wycofać się z pojedynku z Brandonem Moreno, do którego miało dojść podczas gali UFC Fight Night 129 w Santiago – ale to niestety najmniejszy z jego problemów…

Podczas gdy cały świat – poza postępowym – żyje dramatem Alfiego Evansa i jego rodziców, także i w środowisku MMA pojawiły się hiobowe wieści. Były pretendent do pasa mistrzowskiego kategorii muszej Ray Borg informuje bowiem w mediach społecznościowych o poważnych problemach zdrowotnych swojego nowo narodzonego syna, który przeszedł już w tym tygodniu dwie operacje mózgu spowodowane wodogłowiem.

W rezultacie Amerykanin wycofał się z gali UFC Fight Night 129 w Santiago, gdzie miał stanąć do walki z Brandonem Moreno. Jak donosi MMAJunkie.com, organizatorzy szukają zastępcy dla Meksykanina.

To nie jest wpis, jaki chciałbym umieszczać, ale chcę przekazać informacje rodzinie i znajomym, z którymi nie zdołaliśmy się skontaktować.

W piątek rano zostaliśmy razem z żoną przewiezieni do szpitala w Denver z naszym małym synkiem, u którego rozwinęło się wodogłowie. Jego stan był w ostatnich dniach stabilny i cały czas pozostawał radosnym dzieckiem, ale będzie musiał jutro przejść operację mózgu. Prosimy, abyście nie zapominali o małym Anthonym, podczas gdy my modlimy się, aby wszystko poszło jutro dobrze. Dziękujemy za wsparcie i miłość.

Jeśli ktokolwiek narzeka na ciężkie życie albo płacze, bo nie ma nowego iPhone’a czy X Boxa – zachęcam was albo kogoś, kogo znacie, do spędzenia 24 godzin w szpitalu dziecięcym. Szybko zrozumiecie, jak macie dobrze w porównaniu do tych dzieci.

Dziękuję wszystkim za wsparcie i modlitwy w tym trudnym czasie oraz dziękuję Szpitalowi Dziecięcemu w Colorado i całej jego załodze. Operacja Anthony’ego zakończyła się sukcesem.

Niestety jednak, pojawiły się komplikacje…

Niestety, Anthony musi przejść jeszcze jedną operację. Cewka została umieszczona w takim miejscu jego mózgu, w którym nie działa najlepiej. Z powodu dużego zagrożenia uszkodzenia cewki lekarz zalecił operację polegającą na wymienia cewki.

Druga operacja Anthony’ego zakończyła się pomyślnie, ale niestety niestety ma problemy z oddychaniem i jest podłączony do respiratora. Przeszedł także rano transfuzję krwi i został podłączony do elektroencefalografu na wypadek ataku choroby. Trudne czasy przed nami. Dziękujemy za wasze modlitwy.

Starcie Borga z Moreno było już planowane trzykrotnie. Podczas lutowej gali UFC Fight Night 126 nie doszło do niego z powodu kontuzji Meksykanina, wobec czego przełożono je na kwietniową galę UFC 223 w Brooklynie. Atak Conora McGregora na autobus Ray Borg przypłacił jednak kontuzją oka i nie został dopuszczony do walki przez lekarzy.

W tej chwili jednak pojedynek z Moreno to prawdopodobnie jedna z ostatnich rzeczy, o jakiej myśli Borg.

*****

Brian Ortega: „Planuję walczyć do lata 2019 roku, jeśli…”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button