UFC

Rashad Evans nie wystąpi na UFC 206, Kelvin Gastelum możliwym rywalem dla Tima Kennedy’ego

Rashad Evans po raz kolejny nie otrzymał licencji zawodniczej, wypadając z pojedynku z Timem Kennedym na gali UFC 206 w Toronto.

Pojedynek Tima Kennedy’ego z Rashadem Evansem został zdjęty z rozpiski gali UFC 206, która odbędzie się 10 grudnia w Toronto. Kennedy poinformował w programie The MMA Hour, że Suga ponownie – bo pierwotnie mieli się bić w Nowym Jorku na UFC 205 – nie otrzymał licencji zawodniczej od Stanowej Komisji Sportowej. Powodem mają być obrażenia mózgu.

Menadżer Evansa Ali Abdelaziz potwierdził odwołanie walki, zapewniając jednak, że ze zdrowiem jego klienta wszystko jest w porządku, a nieuzyskanie licencji jest jedynie wynikiem nadgorliwości komisarzy w Toronto.

Na temat skreślenia walki wypowiedział się też na Twitterze główny zainteresowany.

Pomimo ostatnich wiadomości o nieotrzymaniu licencji na walkę w Toronto, jestem w 100% zdrowy. Nie przejdę na emeryturę. Dziękuję za wsparcie.

UFC bardzo mi pomaga, upewniając się, że mam się dobrze i pomagając w naprawieniu sprawy. Przepraszam Tima Kennedy’ego za problemy.

Póki co nie wiadomo, czy Kennedy zostanie w rozpisce. Abdelaziz potwierdził, że istnieje szansa na to, by w miejsce Evansa wszedł Kelvin Gastelum, ale później dziennikarz Brett Okamoto doniósł, że ten ostatni został zawieszony na sześć miesięcy przez Stanową Komisję Sportową w Nowym Jorku za niestawienie się na ważeniu przed galą UFC 205, na której miał bić się z Donaldem Cerrone. Komisja w Toronto nie ma obowiązku uszanować tego zawieszenia, ale przypadki, gdy jedna komisja nie respektuje decyzji innej, są bardzo rzadkie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button