UFC

Rankingi UFC – triumfalny powrót Georgesa Saint-Pierre’a

Organizacja UFC zaprezentowała zaktualizowane rankingi po świetnej sobotniej gali UFC 217, podczas której koronowano trójkę nowych mistrzów.

Największe roszady pojawiły się w rankingu P4P, do którego zawitali nowi-starzy mistrzowie – Georges Saint-Pierre na miejscu 3. oraz TJ Dillashaw na miejscu 7. Co ciekawe w Top 15 utrzymała się Joanna Jędrzejczyk, trafiając na ostatnie miejsce – Rose Namajunas została poza rankingiem.

Zmiana na szczycie 115 funtów doprowadziła oczywiście do przetasowań w rankingu. W rezultacie strącona mistrzyni spadła na 1. pozycję, podczas gdy Karolina Kowalkiewicz – na 4.
Na 1. miejsce w rankingu kategorii półśredniej powrócił Stephen Thompson, który pokonując w Nowym Jorku Jorge Masvidala, zepchnął go na 6. pozycję.

W kategorii średniej zdecydowana większość zawodników utraciła swoje poprzednie lokaty za sprawą rozsiadającego się na tronie Georgesa Saint-Pierre’a.

Krzysztof Jotko spadł z miejsca 12. na 13.

Warto natomiast odnotować, że na 15. miejscu w rankingu zadebiutował rozpędzony trzema wiktoriami Paulo Costa po tym, jak w sobotę rozbił Johny’ego Hendricksa.

W limicie do 205 funtów systematycznie w górę pnie się Ovince St. Preux. Po trzecim z rzędu zwycięstwie – w Madison Square Garden efektownie ubił Corey’a Andersona – znajduje się już na 5. miejscu.

Jan Błachowicz, który sposobi się do walki z Jaredem Cannonierem na UFC on FOX 26, pozostał na 14. pozycji.

Wreszcie w kategorii ciężkiej awans o trzy oczka zanotował Curtis Blaydes, który wygrał w sobotę z Alexey’em Oleinikiem.

Mający przed sobą walkę życia z Fabricio Werdumem w main evencie australijskiej gali UFC Fight Night 121 Marcin Tybura nadal okupuje 8. miejsce.

Pełne rankingi dostępne tutaj.

*****

Sierpem #60 – jak Rose Namajunas pokonała Joannę Jędrzejczyk?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button