Polskie MMAUFC

Rankingi UFC – Joanna Jędrzejczyk debiutuje w wadze muszej poza Top 5

Rankingi UFC zostały zaktualizowane po sobotniej gali UFC 231 – Holloway vs. Ortega, która odbyła się w Toronto.

Joanna Jędrzejczyk, która w co-main evencie gali UFC 231 przegrała jednogłośną decyzją sędziowską z Valentiną Shevchenko, zadebiutowała w rankingu wagi muszej – na 6. miejscu.

Spadła też o jedną lokatę – na pozycję numer 2. – w rankingu wagi słomkowej.

Największy awans – aż o osiem oczek – zaliczyła hałaśliwie domagająca się walki o złoto Jessica Eye, która znajduje się obecnie na 1. miejscu w rankingu 125 funtów.

W kategorii półśredniej o dwie lokaty wyżej wspiął się Gunnar Nelson – z miejsca 14. na 12. – który pokonał w Toronto spadającego o dwie pozycje Alexa Oliveirę.

W czołowej piętnastce kategorii półciężkiej – od razu na miejscu 7. – zadebiutował brazylijski rzeźnik Thiago Santos, który w sobotę po oktagonowej wojnie zamordował spadającego o dwa miejsca – na pozycję 9. – Jimiego Manuwę.

Wreszcie w rankingu P4P mistrz wagi piórkowej Max Holloway demolką na Brianie Orterze utorował sobie drogę na 4. miejsce, wyprzedzając TJ-a Dillashawa.

Jeśli zaś chodzi o pozostałych polskich zawodników, to w wadze do 115 funtów Karolina Kowalkiewicz spadła z pozycji 5. na 6. – a to z uwagi na awans Niny Ansaroff aż o osiem oczek.

Jan Błachowicz pozostaje na 4. miejscu w rankingu wagi półciężkiej, a Marcin Tybura na 10. w rankingu 265 funtów.