UFC

Rankingi UFC – Francis Ngannou blisko szczytu, powrót Caina Velasqueza

Rankingi UFC zostały zaktualizowane po sobotniej gali UFC on ESPN 1 w Phoenix z Francisem Ngannou i Cainem Velasquezem w rolach głównych..

Pomimo niedawnej porażki z Derrickiem Lewisem zwycięzca walk wieczoru Francis Ngannou przeskoczył Czarną Bestię i obecnie jest sklasyfikowany na 2. miejscu w wadze ciężkiej.

Pokonany przez Kameruńczyka Cain Velasquez powrócił po rankingu po długiej przerwie na 7. miejscu – w ten sposób zepchnął Marcina Tyburę na pozycję 10.
W czołowej piętnastce – na miejscu 14. – wagi półśredniej zadebiutował w końcu rozpędzony czterema wiktoriami i zwycięski w ośmiu z ostatnich dziewięciu walk Vicente Luque, który w Phoenix po wojnie ubił Bryana Barberenę.

Do Top 15 wagi lekkiej powrócił na 10. pozycji Paul Felder, który w co-main evencie gali wypunktował spadającego o cztery oczka, na miejsce 14., Jamesa Vicka.

Do czołowej piątki kategorii koguciej przedarł się Aljamain Sterling, który rozbił na pełnym dystansie notującego spadek o dwa miejsca Jimmiego Riverę.

Polscy zawodnicy – poza wspomnianym Marcinem Tyburą, który spadł z pozycji 9. na 10. – bez zmian. Joanna Jęrzejczyk jest 4. w wadze muszej i 2. w wadze słomkowej, Karolina Kowalkiewicz 6. w tej ostatniej. Na miejscu 4. do sobotniej walki z Thiago Santosem w Pradze podejdzie Jan Błachowicz.

Cały ranking dostępny tutaj.

*****

Sekta kolanowa, Kron ze Stockton i mini Jon Jones – pięć wniosków z UFC on ESPN 1

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button