UFC

Rankingi UFC – Curtis Blaydes wyprzedza Marcina Tyburę

Organizacja UFC zaprezentowała zaktualizowane rankingi po sobotniej gali UFC 221 – Romero vs. Whittaker, która odbyła się w australijskim Perth.

Do największych zmian doszło w rankingu kategorii ciężkiej. Curtis Blaydes, który pokonał Marka Hunta, awansował o cztery pozycje i obecnie okupuje 4. miejsce.

W ten sposób Amerykanin wyprzedził spadającego na 9. lokatę Marcina Tyburę, ale Polak już w niedzielę będzie miał możliwość awansu, mierząc się z Derrickiem Lewisem podczas gali UFC Fight Night 126.

Do czołowej piętnastki awansował też nowy w zestawieniu Tai Tuivasa, który ekspresowo ubił Cyrila Askera.
W kategorii półciężkiej awans o jedną pozycję – na miejsce 12. – zanotował Tyson Pedro, który w sobotę poddał Saparbeka Safarova.

Sposobiący się do walki z Jimim Manuwą podczas marcowej gali UFC Fight Night 127 Jan Błachowicz pozostał na 11. miejscu.

Wszyscy pozostali Polacy utrzymali swoje dotychczasowe pozycje. Joanna Jędrzejczyk nadal zamyka stawkę Top 15 P4P i znajduje się na 1. miejscu w rankingu kategorii słomkowej, podczas gdy Karolina Kowalkiewicz w tym samym zestawieniu okupuje 4. pozycję. Krzysztof Jotko pozostał na 13. miejscu w rankingu 185 funtów.

Pełne rankingi tutaj.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #12 – podsumowanie UFC 221

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button