UFC

Rampage Jackson: „Chciałem mu strzelić w kolano za rozwalenie mojego”

Drogi dwóch legend kategorii półciężkiej – Jona Jonesa i Quintona Jacksona – skrzyżowały się ponownie, tym razem obyło się bez walki.

Były mistrz kategorii półciężkiej Jon Jones przyznał kiedyś, że najtrudniejszym od strony mentalnej pojedynkiem, jaki stoczył w karierze, był ten z Quintonem Rampagem Jacksonem w 2011 roku na gali UFC 135 w swojej pierwszej obronie tytułu.

Gdy byłeś młodym czarnym dzieciakiem, Rampage to był dla ciebie gość. Ten gość.

powiedział kilka lat później Bones.

Wył. Miał wielkie złote łańcuchy. W pewien sposób go naśladowałem, był moim idolem. Nawet pomimo tego, że wiedziałem, że jestem lepszym zawodnikiem MMA, w pewien sposób czułem niemal kompleks starszego brata. Miałem wiele koszmarów, w których walka z Rampagem nie układała się po mojej myśli.

Ostatecznie jednak Jones bez większych problemów pokonał Jacksona, poddając go w czwartej rundzie. Ten jednak jeszcze przez wiele lat miał młodzianowi za złe jego kopnięcia na kolano, które w tamtej walce stanowiło początek końca Rampage’a.

Jon Jones jest złem dla sportu, bo gdy walczy z ludźmi, rani ich. Kopnął moje kolano na drugą stronę. Od tamtego czasu nie jest już takie samo. Robił to kilku innym rywalom. Widziałem, jak wyrywa jednemu gościowi ramię ze stawu.

mówił w grudni 2015 roku Rampage.

Po prostu próbujemy robić to samo, co on, zarobić na życie i uprawiać sport, który kochamy. Nie idziemy tam, żeby kontuzjować ludzi.
Teraz natomiast obaj mieli okazję spotkać się przy okazji promocji marki GAT Sport – i Jackson nie omieszkał nawiązać do wspomnianych kopnięć.

https://www.instagram.com/p/BPD3hgKgwgj/

Spotkałem Jona Jonesa w ten weekend i powiedziałem mu, że chciałem mu strzelić w kolano za rozwalenie mojego. Ale był super miły i przeprosił… więc gościu, którego zatrudniłem, aby strzelał – przerywamy misję! Powtarzam, przerywamy misję!

38-letni obecnie Jackson walczy aktualnie pod banderą Bellatora, ale ma problemy zdrowotne, które uniemożliwiają mu zejście do kategorii półciężkiej. Ostatnio widziany był w akcji na czerwcowej gali Bellator 157, niejednogłośnie pokonując Satoshiego Ishii.

Jones natomiast został zawieszony na rok za wpadkę dopingową przy okazji gali UFC 200. Do oktagonu będzie mógł powrócić w lipcu tego roku.

*****

Jon Jones o „kretyńskiej zagrywce” trenera BJJ Conora McGregora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button