UFC

Rafael Fiziev zabrał głos po walce z Mateuszem Gamrotem! Znamy wstępną diagnozę urazu…

Rafael Fiziev opublikował krótkie nagranie po walce z Mateuszem Gamrotem, a jeden z lekarzy ocenił jego kontuzję.
Nie tak wymarzył sobie sobotni wieczór w Las Vegas Rafael Fiziev. Niepokonany dotychczas na tamtejszym terenie Azer w walce wieczoru gali UFC Fight Night w niefortunnych okolicznościach uległ Mateuszowi Gamrotowi.

Pierwsza runda pojedynku była uważna i badawcza w wykonaniu obu zawodników. Nikt tempa nie forsował. Ani Ataman nie szukał rozstrzygających uderzeń w stójce, ani Gamer nie starał się za wszelką cenę przenieść walki do parteru. Sędziowie wypunktowali ją dla Azera.
W drugiej odsłonie reprezentant Czerwonego Smoka i American Top Team poszedł mocniej w zapasy, przewracając Rafaela. Ten z czasem utorował sobie drogę na nogi, rozrywając klincz. W pierwszej akcji po uwolnieniu się poszukał kopnięcia na korpus, po którym runął na deski, z grymasem bólu trzymając się za podporową nogę. Polak doskoczył do niego, uderzeniami z góry kończąc zawody.

Po walce Ataman został przetransportowany do szpitala, nie udzielając żadnych wywiadów. W mediach społecznościowych opublikował jednak krótkie nagranie ze szpitala.

– Popatrzcie, wszyscy są tutaj – powiedział w materiale Azer, pokazując też Michelle Waterson-Gomez oraz Bryce’a Mitchella. – Co za sport? Cóż to jest za sport? Najlepszy sport na świecie. Wszyscy są tutaj.

Szczegóły urazu Rafaela Fizieva nie są póki co znane. Lekarz David Abbasi nie ma natomiast wątpliwości, że Azer zerwał więzadło krzyżowe w lewej nodze, gdy próbował kopnąć Mateusza Gamrota.

Jeśli diagnoza ta potwierdzi się, Fiziev może wypaść z gry na dziewięć miesięcy lub dłuże. Nie byłby to pierwszy poważny uraz lewego kolana Atamana. W 2019 roku również przeszedł rekonstrukcję zerwanego więzadeł krzyżowego oraz pobocznego w tej samej nodze.Ataman walczy w UFC od 2019 roku. Jego aktualny bilans pod sztandarem amerykańskiego giganta wynosi 6-3. Porażka z Mateuszem Gamrotem była jego drugą z rzędu – po marcowej z Justinem Gaethje, który pokonał go większościową decyzją sędziowską.

Poniżej video-podsumowanie walki.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button