UFC

Rafael Fiziev ujawnił uraz, jakiego doznał w walce z Mateuszem Gamrotem na UFC Vegas

Rafael Fiziev zabrał głos po porażce przez techniczny nokaut – na skutek kontuzji – w walce z Mateuszem Gamrotem na UFC Vegas.
Spekulacji nie brakowało od kilku dni, ale teraz oficjalnie wiadomo już, jakiego urazu doznał Rafael Fiziev w starciu z Mateuszem Gamrotem.

Azer i Polak wzięli się za łby w walce wieczoru sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas. Pierwsza runda była bardzo wyrównana, choć wszyscy sędziowie zgodnie wypunktowali ją w stosunku 10-9 dla Atamana. W drugiej odsłonie gdy Fiziev wrócił na nogi po zapaśniczej kotłowaninie spróbował zaatakować kopnięciem na korpus – Polak jednak nie dość, że je zblokował, to jeszcze odskoczył. Podporowa, lewa, noga Azera nie wytrzymała. Runął na deski, niezdolny do dalszej rywalizacji.

We wtorek 30-latek, dla którego była to druga z rzędu przegrana – jego bilans w UFC wynosi teraz 6-3 – potwierdził wcześniejsze spekulacje. Zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie.
– Co słychać – powiedział na nagraniu, jakie opublikował w mediach społecznościowych. – Chcę podziękować za całe wsparcie. Widzę je, czuję je, te wszystkie wiadomości. Dziękuję wam za wsparcie.

– Wrócę. Jestem po prostu smutny, bo miałem za sobą świetny obóz przygotowawczy i byłem gotowy, aby zaprezentować najlepsze umiejętności. Jest mi przykro, że stało się to już w drugiej rundzie.

– Byłem gotowy na taką przegraną, ale byłbym sto razy bardziej zadowolony, gdyby doszło do tego w ostatniej rundzie, bo jestem pewien i wiem, że mogłem w tej walce pokazać wysokie umiejętności.

– Mamy swoje plany, ale Bóg swoje. Jego plan jest zawsze najlepszy.

Nagranie Ataman uzupełnił o wymowny opis: „Moje ACL powiedziało na razie i uciekło”.

Nie jest to pierwsze zerwanie więzadeł krzyżowych w karierze Rafaela Fizieva. W 2019 roku nabawił się dokładnie takie samego urazu, także w lewym kolanie.

Poniżej nagranie podsumowujące walkę Gamrot vs. Fiziev.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button