UFC

Rafael Fiziev nie lekceważy stójki Mateusza Gamrota: „Nigdy nie wiesz, czy wyprowadza cios, czy idzie w zapasy”

Rafael Fiziev wierzy, że w stójce z Mateuszem Gamrotem będzie rozdawał karty, ale absolutnie kickboxingu Polaka nie lekceważy.
Swojej poprzedniej walki Rafael Fiziev do udanych nie zalicza. Potyczka z Justinem Gaethje miała okazać się dla niego trampoliną do rozgrywki mistrzowskiej w wadze lekkiej, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Ataman postawił co prawda Amerykaninowi spory opór, ale ostatecznie przegrał większościową decyzją sędziowską, zawody kończąc ze zmasakrowaną twarzą.

Jak jednak zapewnia, z niepowodzenia tego wyciągnął wnioski. W drodze do sobotniej walki z Mateuszem Gamrotem, która uświetni galę UFC Fight Night w Las Vegas, Rafael Fiziev zapowiada okiełznanie morderczych żądzy. Zamierza być w oktagonie zimny, skuteczny i wyrachowany.
– Myślę, że nie będzie mu łatwo mnie obalić – powiedział Rafael w najnowszym wywiadzie na kanale SHAK MMA. – A jeśli to zrobi, wrócę na nogi. A walka ze mną w stójce nie jest łatwa dla nikogo w tej kategorii, jeśli kontroluję swoje emocje i walczę mądrze.

– To MMA. Jeśli mnie obali, wrócę na nogi. Jestem na to gotowy. Jeśli obali mnie dwieście razy, jestem przygotowany, aby wstać dwieście jeden razy.

Nie jest jednak tak, że Fiziev lekceważy stójkę Gamrota. Zapytany o umiejętności kickbokserskie Polaka, reprezentujący Azerbejdżan zawodnik poszedł do nich z szacunkiem.

– Jego styl jest bardzo, bardzo… – powiedział. – Chciałem powiedzieć, że prosty, ale jest trudny. Trudno się walczy z rywalem o jego stylu.– Jego stójka nie jest standardowa. Wyprowadza uderzenia z różnych kątów, podobnie jak zapaśnicy. Nigdy nie wiesz, czy będzie wyprowadzał cios, czy idzie w zapasy.

– Obejrzałem jego wszystkie ostatnie walki i uważam, że potrafi też bić się w stójce. Jego stójka nie jest zła. Jest dobry. To dobry zawodnik.

Na szali walki znajdzie się najprawdopodobniej awans do czołowej piątki rankingu kategorii lekkiej, skąd tylko o rzut kamieniem do rozgrywki mistrzowskiej, ale Rafael Fiziev nie wybiega w przyszłość. Nie interesują go w ogóle rozważania o tym co dalej – koncentruje się wyłącznie na konfrontacji z Mateuszem Gamrotem.

Cała rozmowa poniżej.


Skorzystaj z promocji 3x BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Kursy na walkę Gamrot vs. Fiziev 2.10 – 1.75 (POSTAW)


Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button