UFC

Rafael dos Anjos zmienia nastawienie przed walką z Mateuszem Gamrotem na UFC 299: „Obiecuję wam skończenie”

Rafael dos Anjos wyjaśnił, na czym polega różnica w jego podejściu do walki z Mateuszem Gamrotem względem ostatniego starcia z Vicente Luque.
Rafael dos Anjos jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w UFC. Były mistrz wagi lekkiej i pretendent do tymczasowego pasa w kategorii półśredniej ma na koncie 34 walki w oktagonie amerykańskiego giganta, zajmując w tej klasyfikacji historyczne piąte miejsce. Więcej walk od niego mają tylko Clay Guida, Donald Cerrone, Andrei Arlovski oraz Jim Miller.

Na tym jednak nie koniec, bo w innej klasyfikacji RDA jest już absolutnym rekordzistą. Chodzi mianowicie o czas spędzony w oktagonie. Brazylijczyk wojował pod sztandarem UFC przez łącznie 8 godzin 26 minut i 49 sekund. O prawie pół godziny wyprzedza w tej klasyfikacji emerytowanego już Frankiego Edgara i o godzinę Maxa Hollowaya.
Rafael dos Anjos jest w pełni świadomy tego rekordu, ale jak zapowiedział w najnowszym wywiadzie przeprowadzonym przez Karyn Bryant, ani myśli go szlifować.

W sobotę Brazylijczyk powróci do oktagonu, w ramach gali UFC 299 w Miami krzyżując pięści z Mateuszem Gamrotem. Będzie to jego pierwszy pojedynek od czasu porażki z Vicente Luque w sierpniu zeszłego roku, jeszcze w kategorii półśredniej.

We wspomnianej rozmowie z Bryant dos Anjos wyjaśnił różnice w podejściu do walki z Luque i Gamrotem, zapowiadając, że tym razem oszczędzi pracy sędziom punktowym.

– Wiem, że mam ten rekord czasu spędzonego w oktagonie, ale obiecuję wam, że nie zamierzam go śrubować – powiedział Rafael. – Nie byłem zadowolony po mojej ostatniej walce. Nie byłem w stanie odpalić, popełniłem sporo błędów.

– Od teraz jednak… Bo czasami za bardzo boisz się przegranej. Powoduje to, że nie rzucasz uderzeń, nie próbujesz wygrać. Za bardzo martwiłem się, że „nie mogę przegrać, nie mogę przegrać”, co trochę namieszało mi w głowie. Ale od teraz już o to nie dbam tak bardzo. Chcę tam wyjść, dać dobre widowisko. Obiecuję wam skończenie.Ostatnie zwycięstwo przed czasem Rafael dos Anjos odniósł w 2022 roku, poddając Bryana Barberenę. Wcześniej – w 2019 roku – poddał Kevina Lee, a dwa lata wcześniej Neila Magny’ego. Jego ostatnia wiktoria przez nokaut jest natomiast datowana na 2015 rok, gdy szybko rozbił Donalda Cerrone.

Komplet informacji o UFC 299 – transmisja, rozpiska, informacje

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button