UFC

Przełom? Cain Velasquez opuścił areszt!

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Cain Velasquez wraca do domu – przynajmniej na jakiś czas.
Po ośmiu miesiącach spędzonych w areszcie były mistrz wagi ciężkiej UFC Cain Velasquez wychodzi na wolność – za niemałą kaucją.

Jak doniósł portal MMAJunkie.com, we wtorek wieczorem w Santa Clara po dwóch dniach przesłuchań sędzia ustanowił kaucję za opuszczenie aresztu przez byłego zawodnika UFC. Wcześniej jego adwokat trzykrotnie podejmował formalnie próbę umożliwienia wyjścia swojemu klientowi za kaucją – ale wszystkie zostały odrzucone, choć, co ciekawe, przez innego sędziego.
Velasquez trafił do aresztu w marcu tego roku, a wśród stawianych mu zarzutów znaleźć można między innymi próbę zabójstwa. Velasquez miał ostrzelać samochód, którym podróżował niejaki Harry Goularte – człowiek, który miał molestować jego 4-letniego syna. Pociski trafiły w ojczyma Goularte, raniąc go w ramię.

– Ten incydent jest niezwykle poważny, ale wydaje się być odosobnionym przypadkiem zachowania pana Velasqueza – powiedział we wtorek sędzia Arthur Bocanegra, który przejął sprawę.

– Panie Velasquezie, nie umożliwiłbym panu wyjścia za kaucją, gdybym nie był przekonany, że po ośmiu miesiącach nie będzie pan już stanowił zagrożenia dla Harry’ego Goularte, Patricii Goularte czy Paula Bendera. Jeśli jest pan rzeczywiście tak oddanym mężem i ojcem, jestem pewien i wierzę, że nie uczyni pan nic, co mogłoby pozbawić pana kontaktu z pana synem, córką, rodziną. Mam nadzieję, że mnie pan nie zawiedzie.– Nie zawiodę, wysoki sądzie – odpowiedział Velasquez.

Wyjście Caina Velasqueza za kaucję został obwarowane licznymi warunkami – musi między innymi wpłacić milion dolarów, nie może posiadać żadnej broni, musi trzymać się z dala od Harry’ego Goularte i jego rodziny czy poddać się monitoringowi GPS, który oznacza, że bez zgody sądu nie może opuścić miejsca zamieszkania.

40-latkowi nadal jednak grożą bardzo poważne kary za zarzucane mu czyny – z dożywociem w najgorszym scenariuszu.
Od wielu miesięcy w przestrzeni medialnej Cain Velasquez był bardzo mocno wspierany przez całe niemal środowisko MMA, na czele ze swoimi kompanami z American Kickboxing AcademyDanielem Cormierem czy Khabibem Nurmagomedovem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button