Bukmacher MMAUFCZakłady bukmacherskie MMA

Przegląd bukmacherski #5 – UFC FN: Blaydes vs. Lewis

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich gali UFC Fight Night: Overeem vs. Volkov.

W 5. odsłonie Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim Fortuny na galę UFC FN: Blaydes vs. Lewis w Las Vegas.

Curtis Blaydes vs. Derrick Lewis 1.22 – 3.83

W walce wieczoru faworyzuję Curtisa Blaydesa – uzasadnienie w Typowaniu – ale z bukmacherskiego punktu widzenia kurs 1.22 zdecydowanie do grania nie zachęca. Jeśli już stawiać na Razora, to odrobinę ciekawiej prezentują się kursy na jego zwycięstwo przez (T)KO lub dyskwalifikację (2.20) lub też na to, że wygra przez decyzję (4.25).

Z nieco większym zainteresowaniem spoglądam jednak w kierunku 3.83 na wiktorię Czarnej Bestii. W stójce jak najbardziej może bowiem ustrzelić Blaydesa. Mając zaś na uwadze, że Lewis łatwy do utrzymania na dole nie jest, niewykluczone, że będzie miał kilka dobrych okazji na znokautowanie Blaydesa po powrocie na nogi.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Curtisa Blaydesa – 1.22


Zwycięstwo Derricka Lewisa – 3.83
Zwycięstwo Curtisa Blaydesa przez (T)KO lub dyskwalifikację – 2.20

Zwycięstwo Curtisa Blaydesa przez decyzję – 4.25

Alexey Oleinik vs. Chris Daukaus 2.41 – 1.50

Nie skreślam tutaj zaprawionego w bojach Rosjanina. Boa Dusiciel nie raz, nie dwa był w ostatnich latach skreślany, ostatecznie jednak kończąc w glorii zwycięzcy. Jeśli zdoła przewrócić Chrisa Daukausa, jego szanse na zwycięstwo bardzo wyraźnie wzrosną.

Rzecz jednak w tym, że nie dość iż Amerykanin to czarny pas BJJ – a więc niewykluczone, że bezbronny w parterze jednak nie będzie – to w stójce powinien zdecydowanie rozdawać karty. Jest szybszy, uderza znacznie mocniej, porusza się żwawiej, nieźle kontroluje dystans, a do tego wydaje się mieć solidny bak z paliwem.

Innymi słowy, można pochylić się nad kursem 1.50 na jego zwycięstwo, ewentualnie nad 1.80 na to, że wygra przez (T)KO lub dyskwalifikację.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Alexeya Oleinika – 2.41
Zwycięstwo Chrisa Daukausa – 1.50
Zwycięstwo Chrisa Daukausa przez (T)KO lub dyskwalifikację – 1.80

Drakkar Klose vs. Luis Pena 1.53 – 2.47

Nie będę ukrywał, że uważam Luisa Penę za zawodnika z ogromnym potencjałem, który potrafi czasami błysnąć zwiastującymi gigantyczne umiejętności akcjami – i to w dowolnej płaszczyźnie walki!

Pojedynek ten Violent Bob Ross wziął co prawda w zastępstwie na nieco ponad tydzień przed galą, ale… Kto wie, czy dzięki temu nie wejdzie do oktagonu z mniejszą presją? Jest w końcu underdogiem, któremu niewielu wróży tutaj sukces.

Dlaczego nie skreślam go w walce z Drakkarem Klose? Po pierwsze, Arizończyk wraca po pierwszej w karierze porażce przez brutalny nokaut. Po drugie, nie był widziany w akcji od prawie roku. Po trzecie – Pena będzie miał dużą przewagę wzrostu i gigantyczną przewagę zasięgu. Jeśli w końcu zacznie czynić z niej użytek w stójce… Po czwarte wreszcie, być może najważniejsze – Klose nie jest tytanem, jeśli chodzi o defensywę zapaśniczą. Co najmniej raz przewracał go każdy z sześciu ostatnich rywali, z jakimi się mierzył. A w parterze Pena bywa czarodziejem.

Dlatego właśnie kurs 2.47 na wiktorię Luisa Peny nie wygląda źle. Scenariusz, w którym poddaje Klose lub też wygrywa na punkty dzięki zapasom i parterowi, jest możliwy. Nie mam jednak wątpliwości, że aby się ziścił, szlifujący formę w ATT Violent Bob Ross musi w końcu złożyć swoje umiejętności w stójką oktagonową grę.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Drakkara Klose – 1.53
Zwycięstwo Luisa Peny – 2.47

Inne ciekawe kursy

Zwycięstwo Charlesa Rosy – 1.52

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button