Bukmacher MMAUFCZakłady bukmacherskie MMA

Przegląd bukmacherski #26 – UFC Vegas: Poirier vs. Hooker

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich sobotniej gali UFC Vegas z Dustinem Poirierem i Danielem Hookerem w rolach głównych.

W 26. odsłonie Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim na galę UFC Vegas.

Dustin Poirier jest zasłużonym faworytem w starciu z Danielem Hookerem. Będzie miał po swojej stronie doświadczenie, boks, wszechstronność, prawdopodobnie kondycję.

Jednak kurs 1.40 na jego zwycięstwo nie zachęca szczególnie do grania. Nieco ciekawiej prezentuje się choćby 1.35 na to, że walka nie potrwa pełnych pięciu rund czy też 2.20 na wiktorię Amerykanina przez (T)KO. Ewentualnie 1.80 na triumf Luizjańczyka przed czasem.

Zwolennicy talentu Nowozelandczyka mogą natomiast rzucić okiem na 3.75 na jego zwycięstwo przed czasem. Wydaje się, że jeśli ma on skończyć z tarczą, to albo przez nokaut albo przez jakieś poddanie, choćby gilotynę.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Dustina Poiriera – 1.40
Zwycięstwo Dana Hookera – 2.75
Zwycięstwo Dustina Poiriera przez (T)KO – 2.20
Zwycięstwo Dustina Poiriera przed czasem – 1.80
Walka nie potrwa pełnego dystansu – 1.35
Zwycięstwo Dana Hookera przed czasem – 3.75

Trudno dziwić się, że Mike Perry jest tak wyraźnym bukmacherskim faworytem walki. Wydaje się, że jeśli utrzyma ją w stójce – a jego defensywa przed obaleniami stoi na solidnym poziomie – będzie to gra do jednej bramki.

Mając jednak na uwadze turbulencje związane z obozem przygotowawczym Platynowego, nie do końca wiadomo, co siedzi w jego głowie. Dość powiedzieć, że w jego narożniku stanie tylko jedna osoba – jego nowa dziewczyna…

Dlatego do kursu 1.28 na jego wiktorię podchodzę z pewną rezerwą. Odrobinę ciekawiej wygląda 1.66 na zwycięstwo Perry’ego przez (T)KO – na papierze to najbardziej prawdopodobny wynik walki, choć… Nie spadnie mi szczęka na podłogę, jeśli Gall po każdym mocniejszym uderzeniu trafiał będzie na deski, tam czekając na niegarnącego się przecież do parteru Perry’ego.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Mike’a Perry’ego – 1.28
Zwycięstwo Mickeya Galla – 3.40
Zwycięstwo Mike’a Perry’ego przez (T)KO – 1.66

Wyraźnie faworyzuję tutaj Luisa Penę, którego uważam za niezwykle ciekawego zawodnika. W starciu z Khamą Worthym będzie miał po swojej stronie nie tylko gabaryty oraz młodość – a zarazem doświadczenie w UFC! – ale przede wszystkim wszechstronność.

Jeśli w stójce walka nie będzie układała się po myśli Peny, reprezentujący od pewnego czasu barwy ATT zawodnik z pewnością poszuka zapasów i obaleń – a w tym obszarze powinien dominować. O dwóch porażkach Luisa, jakich doznał dotychczas w UFC – obu przez niejednogłośne decyzje – zadecydowały detale, głównie obniżona aktywność.

To natomiast zawodnik, który rozwija się z walki na walkę i spodziewam się, że nie da gustującemu przede wszystkim w stójce Worthy’emu większych szans. W tym kontekście 1.37 na jego triumf nie wygląda źle. Można też pochylić się nad kursem 2.20 na jego zwycięstwo przed czasem.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Luisa Peny – 1.37
Zwycięstwo Khamy Worthy’ego – 2.85
Zwycięstwo Luisa Peny przed czasem – 2.20

Inne ciekawe kursy

Zwycięstwo Philipe Linsa – 1.83
Zwycięstwo Brendana Allena przed czasem – 1.71

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„200 tysięcy w górę” – Jan Błachowicz o możliwym wzięciu kolejnej niemistrzowskiej walki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button