„Przebiliśmy ofertę UFC na łeb, na szyję, ale…” – KSW zaproponowało Tyburze lepszą gażę w 2016 roku niż UFC?

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski zdradził, że kilka lat temu KSW złożyło Marcinowi Tyburze atrakcyjniejszą finansowo ofertę od tej z UFC.

Na początku 2016 roku po zakończeniu przygody z M-1 Global, gdzie sięgnął po tytuł mistrzowski wagi ciężkiej, Marcin Tybura podpisał kontrakt z organizacją UFC.

Jak się jednak okazuje, zanim mający za sobą fantastyczny 2020 rok uniejowianin złożył wówczas podpis pod umową z amerykańskim gigantem, zapukał też do drzwi polskiego giganta z KSW.

Ciekawostką tą podzielił się współdowodzący KSW Marcin Lewandowski w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił Jarosławowi Świątkowi z MyMMA.pl.
– Zwrócił do mnie, jak miał propozycję z UFC i chciał chyba jeszcze wybadać, co tam jesteśmy w stanie zaproponować – powiedział. – Pomimo iż nasza oferta była finansowo lepsza, to wiesz… To, że polatasz po świecie i jest to bardziej zinternacjonalizowana federacja.

– UFC jest największą federacją na świecie i my to naprawdę wiemy w KSW. Nie próbujemy w tym temacie w ogóle zaczarować rzeczywistości.

– Ale też miło i fajnie, bo podziękował, powiedział, że przebiliśmy ofertę (UFC) na łeb, na szyje, ale jednak stwierdził, że spróbuje swoich sił w UFC. Wiadomo, UFC.Ile dokładnie KSW zaproponowało Marcinowi Tyburze? Tego Martin Lewandowski nie zdradził. Wiadomo natomiast, że wedle oficjalnych danych, za trzeci występ pod sztandarem UFC – po porażce w debiucie i zwycięstwie w drugim pojedynku – uniejowianin zainkasował $72 tysiące, na co złożyło się $36 tys. za walkę i drugie tyle za zwycięstwo.

Obecnie Tybur zarabia znacznie więcej. Za zwycięski pojedynek z Sergeyem Spivakiem na początku tego roku wzbogacił się – także wedle oficjalnych danych – o łącznie $136 tysięcy.

Dzisiaj natomiast – po trzech kolejnych triumfach – rozpędzony serią czterech zwycięstw Tybur może niewątpliwie pochwalić się jeszcze lepszą gażą. Można bowiem przyjąć, że z każdym kolejnym triumfem jego wynagrodzenie rosło.
Poniżej cały wywiad z Martinem Lewandowskim

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply