UFC

„Prosił sędziego, żeby pozwolił mu wrócić na nogi” – Makhachev przypomniał walkę, która obnażyła słabe strony Oliveiry

Islam Makhachev jest przekonany, że jego styl walki okaże się prawdziwą zmorą dla Charlesa Oliveiry.
Pomimo iż Charles Oliveira to zawodnik o specyficznym zestawie umiejętności – wszechstronną i agresywną stójkę łączy z bajecznym parterem – Islam Makhachev nie zmieniał swoich metod treningowych na okoliczność walki z Brazylijczykiem podczas sobotniej gali UFC 280 w Abu Zabi.

– Robiliśmy to samo co zwykle – powiedział w rozmowie z ESPN.com. – Ciągłe treningi. Nie ściągaliśmy nikogo z zewnątrz pod Charlesa. Mam kilku gości, którzy mają dobry styl Muay Thai. Pracowałem z nimi. Tyle.
Dagestańczyk przyznał rozbrajająco szczerze, że przez dłuższy czas podchodzi do Do Bronxa z rezerwą, nie wróżąc mu sukcesów w ostatnich walkach.

– Zawsze sądziłem, że przegra – powiedział. – Gdy bił się z Poirierem, myślałem, że Poirier go pokona. Sądziłem, że pokona go Justin. Jednak gość doznawał obrażeń, wracał i ich kończył.

– Dlatego właśnie muszę go szanować. Szanować jego umiejętności. Muszę być gotowy na każdą płaszczyznę.

Makhachev nie ma jednocześnie wątpliwości, że sukcesy Brazylijczyka to w dużej mierze wynik podejścia do walki jego ostatnich przeciwników oraz ich ograniczonej oktagonowej gry. Dagestańczyk nie zamierza popełniać błędów Justina Gaethje czy Dustina Poiriera.– Jeśli dam mu miejsce, pozwolę mu rozwinąć skrzydła, to będzie dla mnie ciężka walka – powiedział. – Mam jednak swój plan. Będę cały czas nacierał, skracał dystans, przewracał go, trzymał na dole.

– Wiem, że nie lubi, gdy ktoś trzyma go na dole. Widziałem to w kilku walkach. Kevin Lee przewrócił go i trzymał na dole, a on prosił sędziego: proszę, pozwól mi wrócić na nogi.
– Zawsze idzie agresywnie na swoich rywali i próbuje ich znokautować – kontynuował. – A to dlatego, że nikt nie jest w stanie go zatrzymać, nikt go nie obala, nikt nie chce walczyć z nim w parterze. Dlatego może cały czas iść przed siebie.

– Jednak moja gra jest inna, mój plan jest inny.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button