Prawie jak Takayama z Fryem – Usman i Gaethje okładają się na sparingu (VIDEO)

Tymczasowy mistrz kategorii lekkiej Justin Gaethje opublikował migawki ze sparingu z rozdającym karty w 170 funtach Kamaru Usmanem.

Przygotowana do walki w drugiej obronie tytułu mistrzowskiego – tym razem przed zakusami byłego klubowego kolegi Gilberta BurnsaKamaru Usman odbywa w Denver, gdzie szlifuje formę pod batutą trenera Trevora Wittmana.

Na miejscu jest też oczywiście świeżo upieczony tymczasowy mistrz kategorii lekkiej Justin Gaethje, który zdeklasował w maju Tony’ego Fergusona. W przygotowaniach do walki z El Cucuyem pomagał mu zresztą właśnie Nigeryjski Koszmar. Teraz natomiast Highlight spłaca ten dług, sparując z Nigeryjczykiem przed jego starciem z Gilbertem Burnsem.

Amerykanin opublikował nawet krótki fragment z ostatnich sekund sparingu.
Na nagraniu widać, jak Justin Gaethje wraca na nogi, a następnie bierze się z Kamaru Usmanem za łby – wolną rękę obaj rozpuszczają w uderzeniach na korpus sparingpartnera. Na koniec Highlight próbuje swojego firmowego ekwilibrystycznego kopnięcia, ale ostatecznie rezygnuje z tego zamiaru.

– Żelazo ostrzy się żelazem – napisał pod nagraniem Justin. – Ile zapłacilibyście, aby obejrzeć to przez kilka rund? Usman wygląda na prawdziwego mordercę. Cieszę się, że mamy go u siebie. Po prostu dwaj goście, którzy dobrze się bawią.

Fragmenty ten przywodzi oczywiście na myśl jedną z najbardziej kultowych akcji w dziejach sportów walki – tj. morderczych wymian Yoshihiro Takayamy z Donem Fryem podczas gali PRIDE 21: Demolition w 2002 roku.

Jako ciekawostkę, warto przypomnieć, że Highlight zdradził kiedyś, że czasami oferuje swoim sparingpartnerom $500, jeśli poślą go na deski uderzeniami na korpus.

Starcie Kamaru Usmana z Gilbertem Burnsem, który pozostał w Sanford MMA, tam odbywając przygotowania, odbędzie się 11 lipca, wieńcząc galę UFC 251 w Abu Zabi.
Justin Gaethje w najbliższej walce stanie naprzeciwko niekwestionowanego mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova. Najprawdopodobniej dojdzie do niej 19 września w ramach gali UFC 253 w Abu Zabi.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„200 tysięcy w górę” – Jan Błachowicz o możliwym wzięciu kolejnej niemistrzowskiej walki

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply