„To nie jest gość, który wstał z kanapy” – Poirier szczerze o przygotowaniach Masvidala do walki z Usmanem

Dustin Poirier opowiedział o przygotowaniach Jorge Masvidala do walki z Kamaru Usmanem w ramach gali UFC 251.

Nie ustają spekulacje na temat formy Jorge Masvidala przed sobotnią walką z mistrzem kategorii półśredniej Kamaru Usmanem, która zwieńczy galę UFC 251 w Abu Zabi.

Ulicznik z Miami stwierdził kilka dni temu, że pozostawał cały czas w ruchu, ale nie przygotowywał się z taką intensywnością, z jaką robiłby to, gdyby miał zaplanowany pojedynek. Zapewnił jednocześnie, że nie ma to żadnego znaczenia, bo na Nigeryjczyka jego forma wystarczy z nawiązką.

Z kolei mistrz zasugerował, że Jorge Masvidal pozostawał cały czas w treningu, a dodatkowo przygotowywał się właśnie pod niego. Nigeryjski Koszmar przez kilka tygodni szlifował natomiast formę pod Gilberta Burnsa.
O przygotowania do walki Jorge Masvidala w rozmowie z Teddym Atlasem zapytano jego klubowego kolegę z American Top Team Dustina Poiriera. Luizjańczyk postawił sprawę bardzo jasno…

– To walka w zastępstwie, ale tylko dlatego, że nie miał podpisanego kontraktu – powiedział Poirier. – Ale powiem wam, jak się sprawy mają. Gość trenował ze mną przez cały obóz przygotowawczy do walki z Danem Hookerem, był moim głównym sparingpartnerem. Sparowaliśmy przez jakieś pięć tygodni.

– Ściągnął zapaśników. Ściągnął najlepszych zapaśników na świecie. Wydaje mi się, że byli u nas tylko dla Masvidala. Nie przestawał trenować. Nawet gdy ta walka się posypała i dali ją Burnsowi – było to chyba pod koniec mojego obozu przygotowawczego – Jorge przychodził na treningi codziennie, zupełnie jakby miał walkę.

– Nie wiem, czy wiedział coś, czego my nie wiedzieliśmy, ale gość był w obozie przygotowawczym cały czas. Nie przestawał trenować. Wielu ludzi będzie zaskoczonych formą, w jakiej jest. Jego timing będzie dobry, bo był ze mną cały czas podczas moich przygotowań.
– Pomagał też innym gościom, nie tylko mnie. Jest w formie do walki. Tego jestem pewien. To nie jest gość, który wstał z kanapy. To gość, który przygotowywał się do walki z Usmanem i pomimo że się posypała, pozostawał w treningu.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Chciałem podać rękę, powiedział mi: spie*dalaj” – Okniński porównał zachowanie po walce Pudzianowskiego i Janikowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply