„Powiedziałeś, że jestem najsilniejszym gościem, z jakim sparowałeś” – kolejny chętny na walkę z Danielem Cormierem


Do nieustannie powiększającej się kolejki chętnych na starcie z Danielem Cormierem dołączył Ilir Latifi.

Ubijając Stipego Miocica w walce wieczoru gali UFC 226 w Las Vegas, Daniel Cormier nie tylko doszlusował do Conora McGregora jako drugi w historii mistrz dwóch kategorii wagowych UFC w tym samym czasie, ale prawdopodobnie prześcignął też Irlandczyka pod względem popytu na swoje oktagonowe usługi.

Do długiej listy chętnych na starcie z DC dołączył też właśnie kolejny śmiałek – walczący w kategorii półciężkiej Ilir Latifi.

Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingi albański Szwed był co prawda ostatnio zmuszony do wycofania się z walki z Gloverem Teixeirą, która miała odbyć się w ramach co-main eventu gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu, ale we wpisie w mediach społecznościowych nie pozostawił wątpliwości, że byłby gotowy na potyczkę z Danielem Cormierem podczas listopadowej gali UFC 230 w Nowym Jorku.

Ba, zrobił też solidny rekonesans, przypominając reprezentantowi AKA, że swego czasu określił go mianem najsilniejszego sparingpartnera w karierze.

Panie P4P! Dajmy fanom najlepsze możliwe widowisko w kategorii półciężkiej! Shogun to legenda i wspaniały zawodnik, ale jestem jedynym półciężkim z czołówki, który wygrał 5 z ostatnich 6 walk i ma 3 wygrane przez KO i 1 przez poddanie w pierwszych rundach!

Jestem jednym z najaktywniejszych zawodników w dywizji! Zaleczmy nasze kontuzje i ustawmy się!

Sam powiedziałeś: „Ilir Latifi jest najmocniejszym gościem, z jakim kiedykolwiek trenowałem”. A biorąc pod uwagę moją 100-procentową obronę przed obaleniami, wszyscy wiemy, że to będzie jatka! Nigdy nie wiesz – być może nawet cię przewrócę dla dobrej zabawy.

Zatańczmy w NYC! ZRÓBMY TO!
Jedyną porażkę w ostatnich sześciu występach zadał Ilirowi Latifiemu Ryan Bader. Od czasu tego niepowodzenia Sledgehammer wygrał jednak dwa pojedynki – pewnie wypunktował Tysona Pedro i szybko poddał Ovince’a St. Preuxa.

Wydaje się, że DC nie będzie zainteresowany starciem ze szwedzkim zawodnikiem, ale… Jeśli Alexander Gustafsson nie dokona czegoś spektakularnego w starciu z Volkanem Oezdemirem, a Mauricio Shogun Rua nie sprosta Anthony’emu Smithowi, wówczas szanse na starcie o pas dla Ilira Latifiego mocno wzrosną – o ile oczywiście mistrz zdecyduje się jeszcze na obronę złota 205 funtów.

*****

Shogun: „Jeśli wygram tę walkę, na pewno zasłużę na titleshota”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *