Polskie MMAUFC

„Poturbuje tamtego gościa” – Chimaev wierzy, że Kutateladze rozbije Gamrota

Khamzat Chimaev i Guram Kutateladze zabrali głos na temat pojedynku tego ostatniego z Mateuszem Gamrotem.

Kilka dni temu robiący furorę w UFC Khamzat Chimaev zawitał do Abu Zabi, aby wspierać swojego przyjaciela i klubowego kolegę z Allstars Gurama Kutateladze. Zastąpiwszy tydzień temu Magomeda Mustafaeva, w sobotę Gruzin zadebiutuje w oktagonie UFC, mierząc się z Mateuszem Gamrotem.

Chimaev i Kutateladze znają się od trzech lat. Obecnie Czeczen może pozwolić już sobie na wynajmowanie pokoju w hotelu, który znajduje się obok Allstars, ale przez ponad dwa lata obaj zawodnicy mieszkali razem w klubie. Wtedy też zrodziła się ich przyjacielska relacja.

W rozmowie z Helen Yee czeczeński Wilk opowiedział krótko o występie swojego kompana.

– Mój przyjaciel będzie tutaj walczył – powiedział. – Trenujemy razem. Myślę, że wejdzie tam i poturbuje tamtego gościa.

– Jeśli jednak zestawią mi tutaj jakąś walkę, też mogę się bić. Nie wydaje mi się jednak, żeby tak było. Mówią mi, że będę walczył 19 grudnia. Ja im powtarzam, że jestem gotowy cały czas.

Również w rozmowie z Denisem Geyko z RT Sport Khamzat Chimaev zostały zapytany o walkę swojego przyjaciela z Gamerem.

– Oczywiście to dobry test dla Gurama – powiedział. – Siedemnaście zwycięstw, bez porażek. Dobry zawodnik. Zapaśnik. Ale Guram trenuje ze mną i wiem, na co go stać. Ja też jestem zapaśnikiem, to moja najmocniejsza strona. Wiem wiec, że Guram może go pokonać.

Z kolei Guram Kutateladze przyznał w rozmowie RT Sport, że zdaje sobie doskonale sprawę, że z uwagi na relacje łączące go z Khamzatem Chimaevem istnieją spore oczekiwania względem jego debiutu. Zaznaczył jednak, że w ogóle o tym nie myśli. Robi swoje i skupia się na pracy, którą ma do wykonania w sobotę.

Niewidziany w akcji od prawie roku 28-latek wie, że Mateusz Gamrot jest gwiazdą w Polsce i ma już wyrobioną w Europie renomę. Wierzy, że pokonując go, z przytupem przywita się z UFC, nabierając dużego sportowego rozpędu.

– Bardzo się cieszę – powiedział Kutateladze. – Takiego właśnie rywala potrzebuję. Mocny przeciwnik. Niepokonany. Idealnie pod mój ranking i moje sportowe CV.

Poniżej wszystkie wywiady.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Ma wielkie szczęście” – Cormier prowokuje Błachowicza, przekonany, że Polak nie chciałby z nim walczyć

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button