„Potraktowali go jak uczniaka” – Khabib nigdy nie uważał Fergusona za elitarnego lekkiego

Khabib Nurmagomedov wyjaśnił, dlaczego nigdy nie uważał Tony’ego Fergusona za elitarnego lekkiego.

Pytany przed starciem Tony’ego Fergusona z Justinem Gaethje o poziom tego pierwszego, Dustin Poirier stwierdził wówczas, że niezmiernie dziwi go, iż zawodnik z tak gigantycznymi lukami wygrał aż trzynaście pojedynków z rzędu. Innymi słowy, podszedł do umiejętności El Cucuya z delikatną rezerwą.

W bliźniaczo podobne tony uderzył niedawno także Highlight. Zapytany o ostatnią porażkę Tony’ego Fergusona z Charlesem Oliveirą, obwieścił, że nigdy nie postrzegał El Cucuya jako elitarnego lekkiego.
Na tym jednak nie koniec. W najnowszym wywiadzie udzielonym Magomedowi Ismailovowi formalnie nadal dzierżący złoto wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov przyznał co prawda, że zwycięstwo nad Tonym Fergusonem mogłoby uciszyć jego krytyków, ale…
– Przysięgam, że nigdy nie uważałem go za elitarnego lekkiego – powiedział Khabib. – Był bardzo dobrym zawodnikiem, ale nigdy nie uważałem go za elitarnego. Nie możesz być elitarny w wadze lekkiej, mając 37 lat. Nigdy nie było to możliwe i nawet Khabib nie jest w stanie tego dokonać.

– W kategorii lekkiej w wieku 37 lat nie jest to możliwe. W ciężkiej? Owszem. Takie jest moje zdanie i nie zmienię go.

– Po drugie, od 2016 roku walczył z Kevinem Lee, (Edsonem) Barbozą, (Anthonym) Pettisem i (Donaldem) Cerrone. A ci zawodnicy w ciągu czterech ostatnich lat doznali 20 porażek! To oznacza, że od prawie pięciu lat nie walczył z mocnymi rywalami.

– Teraz zmierzył się z młodymi, mocnymi rywalami – Charlesem Oliveirą i Justinem Gaethje. Zdeklasowali go. Potraktowali go jak uczniaka. W obu walkach była totalna dominacja.– Zawsze marzyła mi się nasza walka, aby uciąć wszelkie dyskusje, ale Wszechmogący nie dopuścił do tego. Albo ja prawie zmarłem w szpitalu, albo on miał operację. Nie było nam to pisane. Nie da się tego ciągnąć w nieskończoność.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

– Jestem jednak przekonany, że gdybym go zdominował jak wszystkich innych – w stójce niczym by mi nie zagroził, a w parterze bym się po nim przejechał jak walec – i tak pojawiałyby się podobne komentarze. Zawsze tak będzie, bo gdy zawodnik nigdy nie przegrał, ludzie zawsze są ciekawi jego upadku.

– Tak działa psychologia. Ludzie rodzą się takimi. Chcą widzieć porażkę Mayweathera. Nie mam z tym żadnego problemu. Jedni chcą, abym przegrał, inni chcą, abym wygrał. Na tym opiera się ten sport.
Pytany o powrót do akcji, Khabib Nurmagomedov po raz kolejny potwierdził, że nie ma takowych planów. Nie ma bowiem w kategorii lekkiej żadnego przeciwnika, który motywowałby go do stoczenia 30. walki.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply