UFC

Potencjalna trylogia z Jirim Prochazką? Alex Pereira twierdzi przed UFC 303, że jest nieunikniona!

Dzierżący pas wagi półciężkiej Alex Pereira nie wyklucza, że sobotnie starcie z Jirim Prochazką na UFC 303 nie będzie ich ostatnim.

Mistrz wagi półciężkiej Alex Pereira nie ma wątpliwości – jeśli powinie mu się noga w rewanżu z Jirim Prochazką, trylogia będzie nieunikniona.

W walce wieczoru sobotniej gali UFC 303 w Las Vegas – zestawionej ledwie trzy tygodnie temu – Potan stanie do drugiej obrony pasa, krzyżując ponownie rękawice z Jirim Prochazką. Pierwsze starcie, jakie stoczyli w listopadzie zeszłego roku, padło łupem Brazylijczyka, który wygrał przez nokaut w rundzie drugiej.

Alex Pereira nigdy w drodze do swoich walk w UFC nie zapowiadał żadnych nokautów czy spektakularnych skończeń, jak mantrę powtarzając, że w oktagonie zdarzyć może się wszystko. Trudno zatem dziwić się, że Brazylijczyk nie wyklucza też scenariusza, w którym skończy zawody na tarczy. Zapytany, czy wyrównanie stanu rywalizacji na 1-1 przez Czecha oznaczać będzie trylogię, Poatan zadumał się.

– W zasadzie to nie wiem, czy w moim kontrakcie jest uwzględniona klauzula natychmiastowego rewanżu – powiedział w rozmowie z AGFight.com.br. – Propozycja, którą złożyło mi UFC, była bardzo dobra.

– Jeśli coś się wydarzy i przegram, myślę, że trylogia będzie nieunikniona. Będzie 1-1. Zgodziłem się na walkę w ostatniej chwili. Wydaje mi się więc także z punktu widzenia UFC sprzedażowo trylogia byłaby ciekawa. Kto inny będzie poza mną?

Po pierwszej walce, po której podchodził po długiej przerwie i ciężkiej kontuzji, zarzucano Jiriemu Prochazce, że nie odwoływał się do zapasów tak często, jak powinien. Brazylijczyk nie spodziewa się jednak większych zmian w taktyce Czecha.

– Oczywiście to zagadka, ale wierzę, że walka nie będzie szczególnie różniła się od pierwszej – ocenił. – Może będą jakieś zmiany. Wielu ludzi twierdzi, że powinien był mnie obalać, a wolał bić się w stójce. Jednak ci, którzy rozumieją walkę i oglądali ją uważnie, widzą, że kilka razy próbował zwodów zapaśniczych, ale dużo pracowałem na nogach, utrudniając mu sprawę.

Analiza i typ na walkę Pereira vs. Prochazka 2 poniżej.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button