UFC

Poszedł śladami Conora McGregora, czy rzeczywiście walczył już nie będzie? TJ Dillashaw poza UFC!

Były dwukrotny mistrz kategorii koguciej UFC TJ Dillashaw zakończył – najprawdopodobniej – sportową karierę.
W zeszłym tygodniu cały świat MMA żył doniesieniami – szybko potwierdzonymi przez wszystkie zainteresowane strony – wedle których Conor McGregor na czas rehabilitacji po złamaniu nogi w trylogii z Dustinem Poirierem wycofał się spod kurateli Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA).

Wieści te natychmiast wywołały spekulacje o stosowaniu przez Irlandczyka niedozwolonych przez USADA substancji. Nie mieli co do tego wątpliwości choćby Anthony Smith czy Joe Rogan. Co ciekawe, w kilku opublikowanych w mediach społecznościowych komentarzach Notorious wcale temu nie zaprzeczył. Zapowiedział natomiast, że w lutym wróci do programu USADA, aby poddać się dwóm testom i stanąć ponownie do walki.
Późnym poniedziałkowym wieczorem gruchnęły wieści, które wskazywały na to, że Irlandczyk szybko znalazł naśladowcę. W przestrzeni medialnej pojawiła się bowiem informacja o usunięciu TJ-a Dillashawa z szeregów UFC

Natychmiast pojawiły się doniesienia autorstwa dziennikarza Mike’a Bohn z MMAJunkie.com, iż Killashaw ani nie został zwolniony z UFC, ani nie przeszedł na sportową emeryturę. Został usunięty z rankingów, ponieważ spodziewa się długiego rozbratu ze sportem z powodu rehabilitacji uszkodzonego barku.

Tymczasem kilkadziesiąt minut później portal ESPN.com głosem Marca Raimondiego – powołującego się na menadżera zawodnika Tikiego Ghosna – doniósł, że TJ Dillashaw jednak opuścił szeregi UFC, przechodząc na sportową emeryturę. Takie informacje przekazał też Damon Martin z portalu MMAFighting.com.Jeszcze więcej informacji w temacie przekazał Ariel Helwani. Kanadyjski dziennikarz doniósł, iż po niedawnej porażce z Aljamainem Sterlingiem na UFC 280 w Abu Zabi TJ Dillashaw przeszedł operację poważnie uszkodzonego barku. Lekarze poinformowali jednak zawodnika, że być może potrzebna będzie kolejna operacja, nie ukrywając, że uraz jest bardzo ciężki i skomplikowany.

W konsekwencji Killashaw około półtora tygodnia temu poinformował UFC za pośrednictwem swojego menadżera, że przechodzi na sportową emeryturę.
36-latek zamierza teraz skupić się na podreperowaniu swojego zdrowia. Wyszedł spod kurateli USADA. Czy wróci do sportu? Nie wiadomo.

Ariel Helwani dodał, że menadżer TJ-a Dillashawa zapewnił go, że cała sprawa nie ma żadnego związku z Amerykańską Agencją Antydopingową, dając w ten sposób do zrozumienia, że jego klient nie poszedł śladami Conora McGregora.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button