UFC

Pokona Carlosa Ulberga, a potem idzie po Alexa Pereirę! Anthony Smith wskazuje swoją drogę do titleshota!

Były pretendent do pasa wagi półciężkiej UFC Anthony Smith uważa, że może być o jedno zwycięstwo – nad Carlosem Ulbergiem – od titleshota.

Może i jeszcze niedawno walczył o pozostanie pod sztandarem UFC – do walki z Vitorem Petrino podchodził po trzech porażkach w czterech ostatnich występach – ale dziś na mieście inne są już treście. Anthony Smith – bo o nim oczywiście mowa – oczami wyobraźni widzi już siebie w rozgrywce o pas wagi półciężkiej.

Warunek jest jednak jeden – Lwie Serce musi pokonać Carlosa Ulberga podczas gali UFC 303 w Las Vegas. Amerykanin w zeszłym tygodniu wszedł na zastępstwo za swojego kontuzjowanego kompana Jamahala Hilla.

W najnowszej odsłonie podcastu Believe You Me, który prowadzi z Michaelem Bispingiem, Anthony Smith opowiedział o taktycznych aspektach konfrontacji z Nowozelandczykiem.

– Nie zamierzam tam wyjść i stać w bezruchu naprzeciwko niego – powiedział Anthony. – To byłoby głupie, bo wtedy jest najmocniejszy, szczególnie gdy złapie swój rytm i zaczyna się dobrze czuć.

– W dużej mierze jest lustrzanym odbiciem Izzy’ego. Sposób, w jaki się bronią, odchylają się do tyłu. Obaj bardzo dobrze kontrują.

– Trzeba więc zrobić z tego pełnoskalową walkę MMA. Wymusić na nim, aby musiał martwić się o zapasy, o klincz, o grappling. A ja mam odpowiedni bak z paliwem, aby to zrobić. Możemy bić się w każdej płaszczyźnie. Zmuszę go do tego.

– Jestem pewien, że nie będzie w stanie wytrzymać tego przez piętnaście minut, choć, owszem, w pierwszej rundzie będzie bardzo, bardzo mocny. Myślę, że będzie dobrze bronił obaleń, dobrze utrzymywał dystans. Będę jednak go kąsał i w końcu go sprzątnę. Mam co do tego mocne przekonanie.

– Stanowi oczywiście duże wyzwanie. W tym, co robi, jest naprawdę dobry. Jest młody, wygłodniały, ma przed sobą duża szansę. Muszę mieć świadomość, że gdy ci goście wychodzą do mnie, jestem dla nich starciem o pas mistrzowski. Próbują wyrobić sobie na mnie nazwisko. Muszę zadbać o to, aby tak się nie stało.

Gdy już wykolei Carlosa Ulberga – podobnie jak ostatnio wspomnianego Vitora Petrino – Anthony Smith zamierza włączyć się do gry o tron. Pomóc ma mu w tym medialny konflikt z mistrzem Alexem Pereirą, który stanowić może fundament pod walkę.

– Jeśli zaraz po walce skroję dobre promo pod walkę z Alexem Pereirą, wszystko ułoży się w całość… – powiedział. – Jiri jest łatwy do trafienia, jeśli mam być szczery. Jestem pewien, że Alex czuje, że może tam wyjść i go kropnąć.

W maju gremialnie skreślany Anthony Smith poddał w pierwszej rundzie faworyzowanego Vitora Petrino podczas gali UFC 301 w Rio de Janeiro.

Do wspomnianej walki Alexa Pereiry z Jirim Prochazką dojdzie tego samego wieczoru w Las Vegas. Brazylijsko-czeski rewanż uświetni galę UFC 303.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button