„Podwójny mistrz!” – Israel Adesanya reaguje na zestawienie z Janem Błachowiczem

Rozdający karty w wadze średniej Israel Adesanya zabrał po raz pierwszy głos po ogłoszeniu walki z Janem Błachowiczem.

Kilka dni temu gruchnęła nowina o zestawieniu pojedynku pomiędzy zasiadającym na tronie wagi półciężkiej Janie Błachowiczu i dybiącym na jego złoto kingpinie 205 funtów Israelu Adesanyi. Ma on zwieńczyć zaplanowaną na 6 marca galę UFC 259.

Cieszyński Książę szybko zabrał głos w temacie, nie pozostawiając najmniejszych wątpliwości, iż doszedł z UFC do porozumienia.

– Wszystko jest uzgodnione – napisał Polak na Twitterze. – Czekam tylko na kontrakt do podpisania. Ładuję baterie Legendarnej Polskiej Siły.
Z kolei szef amerykańskiego giganta Dana White w wywiadzie udzielonym The Schmo potwierdził plany zestawienia polsko-nigeryjskiej batalii na szczycie wagi półciężkiej, choć zasugerował też, iż pojedynek ten nie został jeszcze sfinalizowany.

– Nie jestem pewien, czy już to domknęliśmy, ale pracujemy nad tą walką – powiedział White.

Tymczasem w piątek na doniesienia o zestawieniu walki z Janem Błachowiczem zareagował w końcu Israel Adesanya, publikując krótkie nagranie w mediach społecznościowych – i wygląda na to, że i po jego stronie jest już zielone światło.– Podwójny mistrz! – wykrzyczał Adesanya, balując prawdopodobnie na sylwestrowej imprezie. – Mistrz do kwadratu. Jasna sprawa!

Dla obu zawodników będzie to pierwszy pojedynek od czasu wrześniowej gali UFC 253 w Abu Zabi. Jan Błachowicz rozsiadł się tam na opuszczonym przez Jona Jonesa tronie 205 funtów, demolując Dominicka Reyesa, podczas gdy Israel Adesanya po raz drugi obronił tron wagi średniej, rozbijając w pył Paulo Costę.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply