UFC

Po zdemolowaniu Johnny’ego Walkera na UFC Rijad Volkan Oezdemir chce starcia z Janem Błachowiczem: „Walka o koronę Europy”

Jan Błachowicz znalazł się na celowniku Volkana Oezdemira, opromienionego efektowną wiktorią nad Johnnym Walkerem na UFC Rijad.

W sobotę były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC Volkan Oezdemir efektownie rozprawił się z Johnnym Walkerem.

W ramach gali UFC Fight Night w Rijadzie szwajcarski Turek w niespełna pół rundy brutalnie znokautował Brazylijczyka, odnosząc drugie z rzędu zwycięstwo i trzecie w ostatnich czterech występach.

Na celowniku Volkana Oezdemira znaleźli się teraz dwaj byli mistrzowie.

– Chcę piąć się w rankingu – powiedział No Time podczas konferencji prasowej po gali (za MMAJunkie.com). – Z Błachowiczem byłaby walka o koronę Europy. Czołowa walka wśród europejskich zawodników. Jej właśnie chcę.

– Jamahal Hill? Też chcę takiego starcia. Moim celem jest wspinanie się w rankingu, przejęcie dywizji. Wróciłem. No Time powrócił. Teraz jest mój czas i zamierzam to pokazać.

Rzecz jednak w tym, że obaj zawodnicy – Jan Błachowicz i Jamahal Hill – są obecnie kontuzjowani. Borykający się z urazami barków Polak do akcji planuje wrócić pod koniec roku. Nieco wcześniej przewidywany jest powrót Amerykanina, który kilka tygodni temu uszkodził kolano.

Możliwości bitewne Volkana Oezdemira są natomiast mocno ograniczone pod kątem lokalizacji. No Time ma bowiem zakaz wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych w następstwie pobicia, jakiego kilka lat temu dopuścił się jako ochroniarz. Dlatego zmuszony był zrezygnować z treningów w Kill Cliff. Walczyć może wyłącznie poza Ameryką.

– Obaj są teraz kontuzjowani, więc nie wiem, jak to się potoczy – kontynuował Oezdemir rozważania o Błachowiczu i Hillu. – Wiem natomiast, że chcę szybko powrócić. Mam na oku galę w Paryżu. Chcę ponownie walczyć we Francji. We Francji są moi ludzie, więc chciałbym ponownie wystąpić tam pod koniec września.

Volkan Oezdemir jest obecnie sklasyfikowany na 9. miejscu w rankingu, ale we wtorkowej aktualizacji przesunie się o kilka oczek wyżej – Johnny Walker okupuje bowiem jeszcze 7. pozycję.

Jan Błachowicz vs. Volkan Oezdemir - kto wygrałby?

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button