„Po przyjęciu tylu obrażeń nikt nie będzie już taki sam” – Khabib uważa, że czas Fergusona jest skończony

Khabib Nurmagomedov uważa, że Tony Ferguson nie podniesie się już po laniu, jakie kilka miesięcy temu sprawił mu Justin Gaethje.

Mistrz kategorii lekkiej Khabib Nurmagomedov, który za nieco ponad tydzień stanie do walki z Justinem Gaethje, ma poważne wątpliwości, czy jego niedoszły aż pięciokrotnie pojedynek z Tonym Fergusonem dojdzie kiedykolwiek do skutku.

W rozmowie z ESPN.com Dagestańczyk ocenił, że majowa klęska El Cucuya, brutalnie rozbitego właśnie przez Justina Gaethje, stanowić może początek końca byłego tymczasowego mistrza. Przyznał też, że w pewien sposób było mu Tony’ego żal.

– Justin rozumiał, że jest znacznie szybszy – powiedział Khabib o starciu Fergusona z Gaethje. – Ma mocne kopnięcia, ciężkie ciosy. Tony Ferguson nie jest w stanie go przewrócić. Walczył bardzo mądrze, poruszał się, trafił kilkoma bardzo mocnymi ciosami. W końcówce piątej rundy go skończył.

– Nikt nie może być taki sam przez długi czas – kontynuował Khabib. – Nikt. Ani Tony Ferguson, ani Khabib. Nikt. Któregoś dnia ktoś cię pokona albo coś się wydarzy. Bóg nikomu nie daje na zawsze dużej mocy, dobrych reakcji, podejścia mentalnego. Któregoś dnia to wszystko się pogarsza. Jego dzień nadszedł.
– To był maj. Czas Tony’ego Fergusona dobiegł końca. Teraz wróci i ktoś go pokona ponownie, tak sądzę. Po przyjęciu tylu obrażeń, ile wtedy przyjął, nikt nie będzie już taki sam. Nigdy więcej. Nawet jeśli jesteś Tonym Fergusonem. Przyjął za dużo obrażeń.

– Widzieliście, jak odklepał, jak poddał się w piątej rundzie? W ten sposób – zakończył Nurmagomedov, naśladując zachowanie Fergusona.

Tymczasem pomimo ostatniej porażki Amerykanin chętnie podskubuje medialnie Dagestańczyka, zapowiadając, że ich drogi jeszcze się skrzyżują – i wtedy pokaże mu, gdzie raki zimują. Dagestański Orzeł nie jest pod wrażeniem takiej narracji…
– Lubię Tony’ego Fergusona, ale to głupek – powiedział. – Takie jest moje zdanie. Ciągle opowiada o mnie. Dlaczego o mnie mówisz? Dopiero co Justin Gaethje obił ci gębę. Zlał się na kwaśne jabłko. Dlaczego opowiadasz o mnie?

Wypowiedzi te Nurmagomedova nie uszły uwadze Fergusona.

– Zobaczymy się wkrótce, głupku – napisał Tony na Twitterze, zwracając się do Khabiba i Justina. – Nie potrafisz biegać, a twoja kondycja jest marna. Było ci żal tylko dlatego, że sam źle postąpiłeś. Należysz do mnie. Tak samo Cykor. $200 tys. i 20 pompek za bezdomnych. Obaj jesteście prowadzeni przed Aliego Abdelaziza. Zadbam o to, aby spotkać was obu.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Ma wielkie szczęście” – Cormier prowokuje Błachowicza, przekonany, że Polak nie chciałby z nim walczyć

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply