„Po kiego diabła miałby to robić, gdyby nie chciał walczyć?” – White przekonany, że Khabib wróci

Głównodowodzący UFC Dana White zabrał głos na temat przyszłości Khabiba Nurmagomedova i statusu rewanżu Conora McGregora z Dustinem Poirierem.

Kilka dni temu szerokim echem w świecie MMA odbił się wpis Khabiba Nurmagomedova, który zdradził, że nadal znajduje się pod kuratelą Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA), co z oczywistych względów ponownie wznieciło spekulacje na temat powrotu Dagestańczyka do oktagonu.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu pokonawszy Justina Gaethje, Dagestański Orzeł ogłosił przejście na sportową emeryturę, motywując to śmiercią ojca i życzeniem matki. Ledwie kilka dni później sternik UFC Dana White zasugerował jednak, że Dagestańczyk wcale ostatniego słowa w oktagonie nie powiedział.

Nic więc dziwnego, że amerykański promotor szczególnie zdziwiony nie był, gdy powiedziano mu we wtorek podczas konferencji prasowej po gali DWCS o kontroli antydopingowej, jakiej został poddany Khabib Nurmagomedov.
– Nie wiedziałem o tym, ale mówiłem wam, że moim zdaniem pójdzie po 30-0 – stwierdził White. – Skoro nadal poddaje się kontrolom… Po kiego diabła miałby to robić, gdyby nie chciał walczyć?

– Nie zobowiązał się do tego, ale czuję, że wróci. Nie naciskam go tak naprawdę. Rozmawialiśmy tylko, a poza tym dopiero co walczył. Niech zrobi sobie trochę wolnego, spędzi czas z rodziną, pojedzie na wakacje. Nie ma pośpiechu.

Tymczasem 23 stycznia w daniu głównym gali UFC 257 w Abu Zabi dojdzie do piekielnie ważnego pojedynku w mistrzowskiej rozgrywce w wadze lekkiej – do rewanżu staną Conor McGregor i Dustin Poirier. Z uwagi na emerytalne dylematy Dagestańczyka spekulowano, iż na szali tego starcia może znaleźć się złoto 155 funtów.Jednak nie po raz pierwszy Dana White postawił w tym temacie sprawę jasno.

– Nie będzie to walka o pas – zapewnił. – Khabib będzie jeszcze walczył. Wierzę, że będzie walczył. Tamta walka nie będzie o pas.

Amerykański promotor potwierdził też, że irlandzko-amerykański rewanż jest w zasadzie przesądzony.

Cała konferencja prasowa z Daną Whitem poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply