„Płakała przez wiele godzin” – Weili Zhang o wzruszającym spotkaniu w szpitalu z Joanną Jędrzejczyk po wojnie na UFC 248

Mistrzyni kategorii słomkowej UFC Weili Zhang opowiedziała o spotkaniu z Joanną Jędrzejczyk w szpitalu po gali UFC 248.

Niespełna tydzień temu Weili Zhang i Joanna Jędrzejczyk stoczyły morderczą walkę o złoto kategorii słomkowej w ramach co-main eventu gali UFC 248 w Las Vegas.

Po nieprawdopodobnym boju – ochrzczonym mianem najlepszego w dziejach kobiecego MMA – Chinka obroniła po raz pierwszy tytuł mistrzowski, zwyciężając niejednogłośną decyzją sędziowską.

Jak się jednak okazuje, obie zawodniczki miały tego wieczoru sposobność, aby spotkać się raz jeszcze – tym razem w szpitalu, gdzie zostały przewiezione zaraz po zakończeniu pojedynku. I własnie o tym spotkaniu Zhang opowiedziała w jednym z nagrań opublikowanych w mediach społecznościowych.
– Po walce razem z Joanną znalazłyśmy się w szpitalu – powiedziała Zhang (tłumaczenie za BloodyElbow.com). – Przyjechałyśmy tam prawie w tym samym czasie. Oddzielała nas tylko przesłona.

– Płakała przez wiele godzin – kontynuowała Zhang. – Było mi bardzo przykro. Bardzo chciałam ją pocieszyć. Była jednak bariera językowa. Potrafiłam powiedzieć tylko: „Dobra robota! Dałaś świetnie radę, jesteś bardzo dobra!”. Potem dalej płakała, chowając głowę.

– Szczerze mówiąc, było mi bardzo przykro. Nie okazywała mi co prawda szacunku przed walką, ale widziałam wszystkie urazy, gdy płakała. Było mi jej szkoda. Potem rozmawiałyśmy. Gdy ją odwozili – ja czekałam wtedy na badania – gdy odchodziła, powiedziała mi coś, co mnie bardzo poruszyło. Powiedziała: „Broń dalej pasa, będę się przyglądać. Broń go dalej, bo będzie coraz trudniej i trudniej”. Prawie się rozpłakałam. Wtedy poczułam, że tak powinna zachować się wojowniczka.Póki co nie wiadomo nic o dalszych planach obu zawodniczek.

W kilku wywiadach udzielonych po gali Joanna Jędrzejczyk nie kwestionowała werdyktu, wydają się z nim pogodzona. Podchodziła też bez większego entuzjazmu do potencjalnego rewanżu, choć oczywiście potwierdziła, że jest na takowy otwarta. Chce skupić się teraz wyłącznie na odpoczynku i dojściu do zdrowia. Nie myśli w ogóle o kolejnych walkach.

Poniżej nagranie:

https://www.youtube.com/watch?v=0XJI_4n4jb4

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Kevin Lee vs. Charles Oliveira – analiza bukmacherska PZBUK przed UFC Brasilia

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply