Absolute Championship BerkutPolskie MMARosyjskie MMA

Piotr Strus dominuje i poddaje Andy’ego DeVenta – video

Jak zapowiadał, tak uczynił – Piotr Strus rozstrzygnął przed czasem walkę z Andym DeVentem, poddając rywala w drugiej rundzie podczas gali ACB 63.

Piotr Strus (11-3-2) nie dał najmniejszych szans Andy’emu DeVentowi (15-12), poddając Brytyjczyka w drugiej rundzie walki podczas gali ACB 63 w trójmiejskiej Ergo Arenie.
Strus od razu wywarł presję, starając się zamknąć DeVenta na siatce. Obaj wymienili się kilkoma lowkingami. Półtorej minuty po rozpoczęciu walki Brytyjczyk poszedł po obalenie i dopiął swego, ale tylko na chwilę – Polak szybko bowiem wrócił na nogi, unikając jeszcze w międzyczasie gilotyny. Strus przycisnął – trafił lewym, potem prawym, następnie dokładając soczystego lowkinga. DeVent nie miał pomysłu na przedarcie się do półdystansu, od czasu do czasu trafiając tylko niskimi kopnięciami. Na minutę przed końcem Brytyjczyk trafił w końcu czystym lewym sierpem na głowę Polaka. Ten jednak szybko odpłacił mu własnymi lewymi, ponownie rzucając go w okolice siatki. Nasz zawodnik trzymał rywala na dystans ciosami prostymi, unikając sierpów mniejszego DeVenta.

Po kilku wymianach na początku drugiej rundy, z których obronna ręką wyszedł Strus, nasz zawodnik trafił prawym na głowę, wytrącając rywala z równowagi i zajmując następnie półgardę pod siatką. Z tej pozycji kontrolował DeVenta, od czasu do czasu go obijając. Zaszedł rywalowi za plecy, następnie przechodząc do dosiadu, gdy ten spróbował się skręcać. Brytyjczyk starał się ściągać Polaka, ale ten zdołał przemycić kilka krótkich uderzeń z góry. DeVent zdołał w końcu odzyskać półgardę, ale Strus szybko zdobył pozycję boczną, uniemożliwiając rywalowi powrót na nogi. Kilkoma soczystymi uderzeniami zdzielił rywala, a następnie na chwilę wykluczył jego rękę, atakując kolejnymi uderzeniami. Potem utorował sobie drogę do trójkąta rękami, zmuszając Brytyjczyka do klepania!

Vide za Jolassanda

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/881244196929142784

Poniżej cała walka:

https://www.youtube.com/watch?v=FuGpF40o2-8

*****

ACB 63 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button