Bellator

Bliska walka! Piotr Niedzielski pokonany przez Yvesa Landu na gali Bellator 296!

Piotr Niedzielski wraca z Paryża na tarczy – w ramach gali Bellator 296 Polak przegrał z Yvesem Landu.

Piotr Niedzielski (17-6) doznał drugiej z rzędu porażki, ulegając podczas gali Bellator 296 w Paryżu Yvesowi Landu (19-9).

Polak rozpoczął walkę od kilku niskich kopnięć. Podobnym odpowiedział Francuz. Żaden zawodnik nie forsował tempa. Niedzielski poszukał krzyżowego, częściowo trafiając. Wymiana lowkingów z obu stron.

Niedziela zdzielił Landu kilkoma kolejnymi niskimi kopnięciami na wysokości łydki. Poprawił krosem. Francuz zmienił ustawienie na klasyczne, podczas gdy Piotr grzmotną go krosem na korpus. Landu trafił bezpośrednim krosem. Dobra kontra ciosami w wykonaniu Niedzielskiego. Nasz zawodnik był aktywniejszy i skuteczniejszy w szermierce na pięści i kopnięcia.

Śliczny froontal na korpus autorstwa Niedzielskiego. Poczuł to Francuz, salwując się ucieczką. Polak poszukał kolejnych kopnięć, ale Landu uchronił się przed nimi, dosięgając naszego zawodnika lewym sierpem. Niedzielski wywierał presję, trafiając kolejnymi niskimi kopnięciami oraz lowkingami. W pewnym momencie przechwycił nogę rywala, który wylądował na plecach, ale nasz zawodnik nie poszedł za nim w parter.

W stójce Niedziela nadal rozdawał karty. Jednym ze srogich lowkingów ściął Francuza z nóg, ale ponownie nie zdecydował się pójść za nim do parteru. Runda pierwsza dobiegła końca.

Landu zachwiał Niedzielskim w kontrze na frontala już w pierwszej akcji drugiej rundy! Ruszył do ostrych ataków, ale Polak uniknął świszczących mu tuż obok głowy bomb. Landu dosięgnął naszego zawodnika krosem, ale Niedzielski dobrze zniósł to uderzenie.

Niedziela potraktował rywala dobrymi ciosami na korpus. Uniknął ostrej kombinacji. Polak nadal poruszał się lekko na nogach, jakby odrobinę karatecko. Zaatakował frontalem, poprawił mocnym krosem. Lewa ręka walczącego z odwrotnego ustawienia Polaka działała bardzo dobrze.

Landu odgryzł się lowkingami. Poprawił mocnym kopnięciem na korpus. Odczuł je Niedzielski, na chwilę oddając pole. Francuz spróbował obalenia, ale Polak dobrze się wybronił i walka wróciła na nogi. Do końca rundy drugiej pozostała minuta.

Piotr rąbnął lowkingiem. Potraktował rywala ładnymi sierpowymi w kontrach. Ponownie niskie kopnięcie wylądowało na łydce wykrocznej nogi Francuza.

W pierwszej akcji ostatniej rundy Landu wytrącił Niedzielskiego z równowagi, rzucając się za nim do parteru. W kotle wybrał rękę Polaka, atakując ciasną balachą. Niedzielski świetnie jednak się wydostał i walka wróciła na nogi.

Tam Francuz podkręcił tempo. Zdzielił Niedzielskiego dobrymi ciosami, zmuszając go do oddania pola. Kolejne ciosy wylądowały na głowie Polaka! Niedobrze! Reprezentant Czerwonego Smoka idzie w zapasy i… Obalił Landu! Trafił do gardy Francuza.

Z góry nasz zawodnik przez kilkadziesiąt sekund w zasadzie tylko trzymał Landu, inkasując krótkie uderzenia z pleców od Francuza. W końcu nasz zawodnik zrzucił kilka ciosów z góry. Landu walczył otwartą gardą, próbując wyczarować coś z pleców, może wrócić na nogi, może przetoczyć Polaka. Piotr wywierał jednak presję, trzymając się blisko rywala.

Na minutę przed końcem Landu zdołał wrócić na nogi przy ogrodzeniu. Francuz próbował podkręcić tempo, ale ofensywy wielem nie było. Niedzielski trafił na korpus, ale w samej końcówce Landu sfinalizował obalenie, przez kilkanaście sekund utrzymując się na górze.

Sędziowie wskazali jednogłośnie w stosunku 3 x 29-28 na Yvesa Landu. Tym samym bilans Piotra Niedzielskiego w Bellatorze wynosi teraz 1-2.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button