Bellator

Piotr Niedzielski pokonał Pedro Carvalho w debiucie w Bellatorze!

Piotr Niedzielski wygrywa w debiucie w Bellatorze! Polak pokonał w Paryżu Pedro Carvalho!
Piotr Niedzielski (17-4) pokonał byłego pretendenta do złota wagi piórkowej Pedro Carvalho (12-6) podczas paryskiej gali Bellator 280.
Portugalczyk rozpoczął nieco agresywniej, zmuszając odwrotnie ustawionego Polaka do hasania przy ogrodzeniu. Carvalho przestrzelił kilkoma kopnięciami na głowę. Poszukał sierpowych, ale również przeszyły one powietrze.

Niedzielski ruszył z kombinacją uderzeń – i trafił czysto, wyraźnie wstrząsając rywalem! Carvalho uchronił się jednak przed dobitką. Obaj potraktowali się uderzeniami na korpus. Seria wymian w stójce – obaj trafili. Prawy sierp Portugalczyka doszedł celu.

Piotr ruszył z kombinacją i… Znów trafił! Ponownie Portugalczyka na moment zamroziło. Zdołał jednak uniknąć kolejnych uderzeń, balansując. Jednak w kolejnych wymianach także to Polak prezentował się wyraźnie lepiej, każdym niemal uderzeniem wstrząsając niedysponującym nigdy tytanem w szczęce Carvalho.

W końcu Niedzielski soczystym krosem posłał rywala na deski, rzucając się z dobitką. Carvalho przetrwał jednak próby skończenia walki ze strony Polaka. Runda pierwsza dobiegła końca.Do drugiej odsłony Portugalczyk wyszedł w odwrotnym ustawieniu. Po półtorej minuty szermierki na pięści i kopnięcia – nasz zawodnik prezentował się lepiej, trafiają częściej – Polak przewrócił rywala. Nie utrzymał go co prawda na dole zbyt długo, ale gdy Carvalho wrócił na nogi, Niedzielski szybko ponownie go obalił.

Gdy Portugalczyk ponownie wrócił na nogi, Polak zdzielił go serią uderzeń. Także jednak Carvalho dosięgnął naszego zawodnika dobrymi ciosami. Niedzielski ponownie przeniósł walkę do parteru, ale Portugalczyk znów oddał spokojnie plecy i wrócił na nogi – Polak znów nie wykorzystał okazji, aby mu za nie zajść.

W końcówce rundy presja ze strony Carvalho mocno wzrosła. Niedzielski ratował się obaleniami, ale w stójce przyjmował coraz więcej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Na początku drugiej odsłony Portugalczyk po raz drugi trafił w krocze Niedzielskiego i walkę ponownie na chwilę przerwano.

Po wznowieniu Pedro nadal wywierał presję, ale Piotr za wygraną nie dawał, odgryzając się ciosami, próbami zapaśniczymi. O ile jednak w drugiej rundzie Carvalho oddawał obalenie za obaleniem, to w trzeciej bronił się lepiej.
W połowie rundy Carvalho w końcu zdzielił Polaka mocnymi uderzeniami, posyłając go na deski. Szukając skończenia, trafił do gardy Niedzielskiego. Z góry potraktował Piotra kilkoma dobrymi łokciami, atakując też korpus. Nasz zawodnik ściągał rywala, starając się uniemożliwić mu pracę.

Sędziowie jednogłośni nie byli. Wskazali na Polaka w stosunku 2 x 29-28, 28-29.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Z werdyktem bym się kłócił. Pierwsza dla Niedzielskiego a trzecia dla Pedro. Druga najbliższa runda dla Carvalho, bo z obaleń polaka nie wynikało nic poza tym, że były. Natomiast Pedro szybko wstawał a w stójce zrobił więcej. Jak to widziałeś Bartłomiej Stachura?

Dodaj komentarz

Back to top button