AkhmatPolskie MMA

Piotr Niedzielski i Marcin Łazarz przegrywają wyjazdowe boje – video

Nie udały się występy Polaków na galach w Irlandii i w Czeczenii – Piotr Niedzielski i Marcin Łazarz przegrali swoje walki.

Nie powiódł się podbój Irlandii Piotrowi Niedzielskiemu (6-2) który w walce o pas mistrzowski kategorii lekkiej organizacji Total Extreme Fighting Championship odklepał duszenie Luca Jelcicowi (7-2). Pojedynek rozpoczął się od wymian stójkowych, w których Chorwat był agresorem, ale Polak radził sobie całkiem nieźle na wstecznym. Gwoździem do trumny Niedzielskiego okazało się jednak udane obalenie, jakie zafundował rywalowi – ten bowiem błyskawicznie zaczął pracować nad kimurą z pleców, przetaczając naszego zawodnika, przechodząc do dosiada, z którego zasypał Polaka gradem uderzeń, i kończąc duszeniem zza pleców.

Poniżej nagranie.

Z kolei w Groznym walczący w ćwierćfinale kategorii półciężkiej WFCA: Akhmat Grand Prix 2016 były mistrz angielskiej BAMMA Marcin Łazarz (8-3) pomimo niezłego początku walki, w którym mocno okopał wykroczną nogę rywala, nie sprostał Maximowi Grishinowi (22-6). Polak w drugiej i trzeciej rundzie był znacznie mniej aktywny niż w pierwszej, będąc na nieustannym wstecznym. Rosjanin dobrze bronił jego prób obaleń, będąc aktywniejszym i skuteczniejszym w szermierce na pięści i kopnięcia. Ostatecznie Polak przegrał na kartach sędziowskich i odpadł z turnieju.

Nagranie z walki poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=Ot7BQSvC_8o

Powiązane artykuły

Back to top button