UFC

Pierwsze słowa Beneila Dariusha i Mateusza Gamrota po ogłoszeniu walki – obaj są zgodni!

Beneil Dariush i Mateusz Gamrot opublikowali krótkie komentarze do ogłoszenia walki, którą stoczą podczas październikowej gali UFC 280 w Abu Zabi.
W poniedziałek gruchnęła nowina o zestawieniu piekielnie ważnej dla układu sił w kategorii lekkiej UFC walcz pomiędzy Mateuszem Gamrotem i Beneilem Dariushem. Polsko-amerykański duet pójdzie w oktagonowe tany 22 października w Abu Zabi w ramach fantastycznie zapowiadającej się gali UFC 280. Tym samym stało się zadość słowom sternika amerykańskiego giganta Dany White’a, który niedawno stwierdził, że chciałby zestawić obu zawodników.

Nieukrywający mistrzowskich aspiracji Dariush i Gamrot mogą pochwalić się dobrymi seriami zwycięstw. Sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu irański Amerykanin wygrał siedem kolejnych walk, a okupujący 9. miejsce w klasyfikacji Polak – cztery.
Żaden z zawodników nie udzielał jeszcze żadnych wywiadów od czasu ogłoszenia pojedynku, ale obaj krótko go skomentowali.

– Zwycięzca walczy o pas – powiedział Dariush. – Jestem bardzo zadowolony z tego zestawienia. Chcę po prostu walczyć z najlepszymi.

Gamer tymczasem w pierwszym komentarzu w mediach społecznościowych zacytował powyższe słowa swojego rywala.

– „Zwycięzca walczy o pas” – napisał pod tweetem Łukasza Jurkowskiego.

Nie ulega wątpliwości, że zestawienie polsko-amerykańskiego starcia akurat na galę w Abu Zabi stanowi też pewnego rodzaju zabezpieczenie dla UFC na wypadek, gdyby z walki wieczoru o tron 155 funtów wypadł Charles Oliveira lub Islam Makhachev. Z tym ostatnim Beneil Dariush był zresztą zestawiany, ale z powodu kontuzji zmuszony był wycofać się z walki.W rozgrywce o najwyższe laury w wadze lekkiej liczą się też doświadczeni byli pretendenci Michael Chandler i Justin Gaethje oraz zwycięski w sześciu ostatnich potyczkach Rafael Fiziev. Ostatniego słowa nie powiedział też prawdopodobnie klubowy kolega Gamera za ATT Dustin Poirier, a w kierunku złota 155 funtów łypie też dominant wagi piórkowej Alexander Volkanovski.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button