UFC

„Pie*dolony wybryk natury!” – Dana White zachwycony Khamzatem Chimaevem, zabrał głos nt. jego przyszłości

Szefujący UFC Dana White podsumował zwycięstwo Khamzata Chimaeva z Kevinem Hollandem podczas gali UFC 279.
W co-main evencie gali UFC 279 w Las Vegas Khamzat Chimaev po raz kolejny zaprezentował wyborną formę, dominując zapaśniczo i w pierwszej już rundzie poddając Kevina Hollanda.

Pierwotnie to nie z Traiblazerem Czeczen miał skrzyżować rękawice w sobotę. Jego przeciwnikiem miał być Nate Diaz, ale przestrzelenie limitu wagowego aż o 7,5 funta przez Wilka przekreśliło te plany.
Jak wszystko to ocenia sternik UFC Dana White?

– Wiedzieliśmy wcześniej, że ma problemy ze ścinaniem wagi – powiedział amerykański promotor podczas konferencji prasowej po gali. – Wiedzieliśmy, że nie zrobi wagi. Musieliśmy sobie jakoś z tym poradzić. Nie mogłem się doczekać, żeby mieć to wszystko za sobą.

– Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że nie zrobi wagi, wiedzieliśmy, że ta walka (z Diazem) się nie odbędzie. Już pomijając Nate’a, to komisja nie zgodziłaby się na walkę między zawodnikami z taką różnicą wagi. Dlatego trzeba było od razu zacząć pracować nad rozwiązaniem tej sytuacji.

Pokonując Hollanda w niespełna pół rundy, Chimaev odniósł szóste zwycięstwo z rzędu pod sztandarem UFC.– Nie wiem, czy ktokolwiek spodziewał się, że zrobi dokładnie to, co zrobił – powiedział o występie Czeczena zachwycony White. – Nie wiadomo, czego oczekiwać po tym gościu. To chyba już czwarta walka, w której nie dostał nawet jednym ciosem.

– To absolutny pierdolony wybryk natury i nie sądzę, aby ktokolwiek spodziewał się czegoś takiego, szczególnie w walce z Kevinem który ma 190 centymetrów. Gadanie, że ktokolwiek się tego spodziewał, to zwykłe pierdolenie. Ja się tego nie spodziewałem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Co dalej z Khamzatem Chimaevem? Tutaj pojawia się zagwozdka, bo nie do końca wiadomo, w jakiej kategorii wagowej miałby dalej występować. Pytany o to, Czeczen twierdził, że nadal może rywalizować w 170 funtach, decyzję uzależniając od trenerów.

– To problem – powiedział o perypetiach wagowych Czeczena White. – Jest problemem, że przestrzelił wagę. Nie wiem. Musimy to rozważyć. Sensowne jest, aby walczył w 185 funtach, więc zobaczymy.
– Jest, jak jest. Przyjrzymy się temu w tym tygodniu i znajdziemy rozwiązanie. Prawdopodobnie zrobimy mu walkę w wadze średniej.

Cała konferencja prasowa z Daną Whitem poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button