Professional Fighters League

PFL w TVP Sport – Marcin Held wskazał wymarzonych rywali

Marcin Held zdradził, z kim najchętniej skrzyżowałby rękawice w nowym sezonie PFL, który zostanie pokazany w stacji TVP Sport.

We wtorek organizacja Professional Fighters League – powracająca do zeszłorocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa – ogłosiła nazwiska zawodników, którzy w tegorocznym sezonie rywalizować będą w kategoriach lekkiej i piórkowej.

Wśród nich znalazł się czołowy polski lekki Marcin Held, który goszcząc w najnowszej odsłonie programu Oktagon Live, zdradził, z kim najchętniej stoczyłby dwie pierwsze walki.

– Na pewno chciałbym zawalczyć z Anthonym Pettisem i Natanem Schulte – powiedział tyszanin. – Czyli z teoretycznie z najm… Jeden to jest na pewno najbardziej popularny zawodni, bo wiadomo, że Anthony Pettis był mistrzem UFC, ale tak naprawdę nie uważałbym go za najmocniejszego zawodnika z tej grupy. Na pewno jednak jest najbardziej popularnym zawodnikiem, wiec takiej walki bym chciał i wydaje mi się, że taka walka byłaby dla mnie bardzo dobra.

– I chciałbym walczyć z Natanem Schulte, który, wiadomo, jest mega mocnym zawodnikiem. Wygrał dwa razy turniej i fajnie by było nawet na początku się z nim zmierzyć i zobaczyć, jak będzie.

Poza wspomnianymi przez polskiego zawodnika Anthonym Pettisem – byłym mistrzem 155 funtów WEC i UFC, który zasilił w zeszłym roku szeregi PFL – oraz Natanem Schulte, który wygrał dwa pierwsze sezony, wśród potencjalnych rywali dla Marcina Helda znajdują się między innymi finalista z 2019 roku Loik Radzhabov, weterani UFC Olivier Aubin-Mercier i Johnny Case czy były mistrz FEN i zawodnik KSW Joilton Santos Lutterbach.

Marcin Held nie ukrywa natomiast, że nie zamierza póki co analizować każdego z potencjalnych rywali.

– Czekam na informację, kto będzie moim przeciwnikiem – powiedział. – Wtedy będę z walki na walkę analizował mojego najbliższego rywala, zamiast analizować wszystkich i zgadywać, na kogo trafię. Tego nie jestem w stanie zgadnąć, więc to nie ma sensu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

W trakcie programu poinformowano też, iż tegoroczny sezon będzie transmitowany na TVP Sport, choć brak póki co szczegółów w temacie.

Marcin Held potwierdził natomiast, że format i zasady rozgrywek nie uległy zmianie względem ostatniego sezonu. Nadal będą one podzielone na dwa etapy – ligowy i pucharowy.

W tym pierwszym wszyscy zawodnicy stoczą po dwie walki. Za każdą można otrzymać maksymalnie 6 punktów. 3 punkty przyznawane są za zwycięstwo, a dodatkowe zdobyć można za skończenie: 3 punkty za skończenie w rundzie pierwszej, 2 – w rundzie drugiej i 1 – w rundzie trzeciej. Przegrany nie dostaje żadnych punktów.

Ośmiu zawodników z największym dorobkiem punktowym po dwóch pojedynkach awansuje do fazy pucharowej. Tamże odbędą się ćwierćfinały, półfinały i finał. Łącznie triumfator za cały sezon zainkasuje milion dolarów.

Cały program poniżej:

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button