Petr Yan vs. Aljamain Sterling co-main eventem UFC 256

Starcie na szczycie kategorii koguciej pomiędzy Petrem Yanem i Aljamainem Sterlingiem zostało dodane do rozpiski grudniowej gali UFC 256.

Pojedynek o pas mistrzowski kategorii koguciej pomiędzy Petrem Yanem (15-1) i Aljamainem Sterlingiem (19-3) został co-main eventem gali UFC 256, która odbędzie się 12 grudnia w Las Vegas.

O zestawieniu walki poinformował szef amerykańskiego giganta Dana White w rozmowie z Kevinem Iole.

Rosjanin rozpoczął przygodę z UFC w 2018 roku, serią sześciu zwycięstw – między innymi z Johnem Dodsonem, Jimmiem Riverą czy Urijahem Faberem – torując sobie drogę do pojedynku o zwakowane przez Henry’ego Cejudo złoto. W lipcu tego roku Rosjanin znokautował w piątej rundzie legendarnego Jose Aldo, rozsiadając się na mistrzowskim tronie.
Rywalizujący w oktagonie amerykańskiego giganta od 2014 roku Aljamain Sterling znajduje się na fali pięciu zwycięstw, którymi podniósł się po porażce przez nokaut z Marlonem Moraesem w grudniu 2017 roku. Od tego czasu Amerykanin pokonywał między innymi Cody’ego Stamanna czy Pedro Munhoza. Ostatnio był widziany w akcji podczas czerwcowej gali UFC 250, ekspresowo poddając Cory’ego Sandhagena.

Trudno wskazać faworyta tego pojedynku. Nie ulega wątpliwości, że Yan jest lepszym bokserem, ale gabaryty Sterlinga i jego mobilność mogą sprawić mu w stójce sporo problemów. Z drugiej zaś strony, wydaje się, że jeśli pretendent nie zaprzęgnie do działania zapasów, trudno będzie mu wygrać na nogach. Mając zaś na uwadze defensywę zapaśniczą oraz sprawność Rosjanina w kotłach zapaśniczo-parterowych, wydaje się, że powinien być minimalnym faworytem.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Petr Yan – 1.55
Aljamain Sterling – 2.45

Wstępny typ:

Petr Yan
Rozpiska UFC 256

145 lbs: Amanda Nunes (20-4) vs. Megan Anderson (10-4) – o pas mistrzowski

Co-main event

135 lbs: Petr Yan (15-1) vs. Aljamain Sterling (19-3) – o pas mistrzowski

Pozostałe

185 lbs: Marvin Vettori (15-3-1) vs. Ronaldo Souza (26-8)
115 lbs: Mackenzie Dern (9-1) vs. Virna Jandiroba (16-1)
170 lbs: Dwight Grant (10-3) vs. Jingliang Li (17-6)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Ma wielkie szczęście” – Cormier prowokuje Błachowicza, przekonany, że Polak nie chciałby z nim walczyć

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. aliendeg

    15 października 2020 at 08:01

    banger, wspaniale zestawienie

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply