UFC

Pedro Munhoz dusi Justina Scogginsa

Pedro Munhoz sprawił niespodziankę na gali UFC Fight night 100 w Sao Paulo, poddając Justina Scogginsa.

W wyróżnionej walce karty Fight Pass gali UFC Fight Night 100 w Sao Paulo debiutujący w kategorii koguciej Justin Scoggins (11-3) przegrał z Pedro Munhozem (13-2) przez poddanie w drugiej rundzie.

Pierwsza odsłona toczyła się wyłącznie w stójce, gdzie karty rozdawał Scoggins – świetnie pracował na nogach, nie dając się zamknąć rywalowi pod siatką, raz po raz zmieniał pozycje, zaskakiwał Munhoza szybkimi niesygnalizowanymi kopnięciami z obu nóg na wszystkich wysokościach, dobrze kontrował. Brazylijczyk trafił kilkoma mocnymi lowkingami, które upodobał sobie, gdy Amerykanin zmieniał pozycję na odwrotną. Munhoz spróbował też kilku obaleń, ale bez powodzenia. Scoggins wywinął się też kilka razy z prób zapięcia gilotyny przez rywala.

W drugiej odsłonie Amerykanin nieco zwolnił. Nie kontrolował już dystansu tak dobrze, wdając się w wymiany w półdystansie, gdzie Munhoz trafił kilkoma dobrymi uderzeniami. Początkiem końca Amerykanina okazało się nieudane frontalne kopnięcie, po którym potknął się, lądując na deskach. Spróbował błyskawicznie wstać, ale Brazylijczyk błyskawicznie rzucił się na niego, zapinając ciasna gilotynę. Po krótkiej kotłowaninie Munhoz poprawił uchwyt, zmuszając Amerykanina do klepania.

Dla Brazylijczyka jest to drugie z rzędu zwycięstwo – i drugie przez gilotynę. Seria dwóch wygranych Scogginsa dobiegła końca.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button